Karamürsel Jandarması yeni yer için girişimde bulunuldu

Karamürsel Merkezinin içinde kalan İlçe Jandarma Komutanlığına yeni yer olarak Dereköy’deki İnşaat halinde bulunan Üniversiteye ait bina önerildi.

Karamürsel Jandarması yeni yer için girişimde bulunuldu Karamürsel Haber

Ancak bu yerin Karamürsel Şehir merkezine ve cezaevine uzak oluşu bu yerin yerine Karamürsel Belediye Garajı’nın altında bulunan beş dönümlük yer gündeme geldi.

Yıllardır taşınılması düşünülen İlçe Jandarma Komutanlığı için adım atıldı. Karamürsel’in Merkezi olan 4 Temmuz Mahallesi Yerleşim yerlerinin içinde sıkışıp kalan İlçe Jandarmanın yıllardır yeni bina arayışına yeşil ışık yakıldı. Dünya Olimpiyat Şampiyonu Rahmetli Gazanfer Bilge’nin Dereköy’deki Denizcilik Fakültesinin bir bölümü için başlattığı ancak inşaatı bitiremeden vefat etmesi sonucu inşaatın yaklaşık 4 yıldan buyana tamamlanması beklenirken buranın Karamürsel Jandarmasına verilmesi için girişimlerde bulunulduğu öğrenildi. Ancak bu yerin şehir merkezine ve cezaevine uzak olması nedeniyle bu yerine İznik Yolu üzerinde Karamürsel Belediye Garajı’nın altı Erge’nin yerinin üst tarafında bulunan 5 dönümlük yerin talep edildiği iddia edilirken bu yer konusunda araştırma başlatıldığı da iddialar arasında

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom