Karamürsel'de Hayvanlar Katlediliyor, Yok Ediliyorlar

Kocaeli Hayvan Hakları Derneği Başkanı Selma Pilatin Pek, Karamürsel’de zaman, zaman yaşanan hayvanların ölümüyle ilgili araştırma başlattığını belirterek ‘Hayvanlara sakinleştirici vurarak yakalandıklarından uyuyan hayvan dağlarda yem oluyor’ iddiasında bulundu.

Karamürsel'de Hayvanlar Katlediliyor, Yok Ediliyorlar Karamürsel Haber

Kocaeli Hayvan Hakları Derneği Başkanı Selma Pilatin Pek, şu açıklamayı yaptı; ‘Karamürsel’de zaman, zaman sokak hayvanlarının zehirlenme haberlerini alıyoruz. Bunu belediye yaptı diyemem ama eğer onlar yapmadıysa bu konuda birlik teklifi yaptık halkı aydınlatıcı seminerler afişler yapalım diye. Ama hiç bir konuda birlik çağrımıza cevap vermediler.

 

Bizler yaralı hayvanlar için araba istediğimizde araba bulamıyoruz ama her nedense özellikle hafta sonları sokaktaki hayvanları toplayıp bilinmeze gönderiyorlar. Özelikle Yalakdere’den çok ihbar alıyoruz. Hayvanlara sakinleştirici vurarak yakalandıklarından uyuyan hayvan dağlarda yem oluyor. Birde sakinleştirilen hayvanlar hamile oluyor onlara iğne atılıyor. Anneli yavrular annelerinin memesinden alınıp yok ediliyorlar. Bunların hepsi kanıtlıdır. Pendik araştırma hastanesine tarım ilçenin gönderdiği hayvanlar da zehir bulgusuna rastlanmıştır.’ Dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom