Kaymakamlık ve Kızılay İşbirliği İle Kan Bağışı Kampanyası

Karamürsel Kaymakamlığı, Kızılay İzmit Kan Bağış Merkezi işbirliği ile Karamürsel’de kan bağışı kampanyası düzenledi. Kampanya 3 gün boyunca devam edecek.

Kaymakamlık ve Kızılay İşbirliği İle Kan Bağışı Kampanyası Karamürsel Haber

Üç gün boyunca sabah saat 10.00’dan akşam 18.00 saatleri arasında kan bağışına devam edeceğini belirten İzmit Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Şevket Vural yaptığı açıklamada şöyle konuştu; ‘İzmit Kan Bağış Merkezi olarak ilimizin kan ihtiyacını karşılamakla sorumlu bulunmaktayız. Artan nüfus oranımız ve il sınırlarımız içindeki hastane sayılarımızın yükselmesi il kan bağışçı sayısının artmaması ile şehrimizde kan ihtiyacı oldukça yükselmiştir. Bu büyük talebe gönüllü kan bağışı yolu ile karşılayabilmek için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürmekteyiz.

 

Karamürsel ilçemizde örnek bir çalışma yapıldı. Karamürsel kaymakamımız Ahmet Narinoğlu’nun önderliğinde tüm kamu kurumları yöneticileri ile toplantılar düzenleyerek kan bağışçı sayısının nasıl artırılabileceği üzerinde duruldu. Her kurumun desteği alınarak eğitim kampanyaları düzenlendi. Karamürsel İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün desteği ile okullarımızda eğitimler verilmeye başlandı ve devam edecek. Halk eğitim kurslarında kan bağışı bilinci eğitimleri verildi. Toplum duyarlılığını arttırmak ve kan bağışı bilincini oluşturmak amacı ile Karamürsel Kaymakamlığımızın önderliğinde Karamürsel’de 3 gün boyunca sabah saat 10.00’dan akşam 18.00 arasından kampanyamız devem edecek olup Karamürsel Halkını bu kampanyamıza davet ediyorum dedi.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom