Karamürsel’de 27. Vergi Haftası Etkinlikleri Başladı

22-28 Şubat tarihleri arasında kutlanan 27. Vergi Haftası...

Karamürsel’de 27. Vergi Haftası Etkinlikleri Başladı Karamürsel Haber

Ayrıntılı Haber Gazeteniz KırkBirBuçuk'da Bayilerde.

22-28 Şubat tarihleri arasında kutlanan 27. Vergi Haftası kapsamında Karamürsel Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılarak, Karamürsel Kaymakamlığı ve Karamürsel belediye başkanlığı ziyaret edildi.

 

Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasından ardından, Karamürsel Vergi Dairesi Müdürü Adem Atan, Müdür Yardımcısı Nihat Direk ve çalışanları 27. Vergi Haftası dolayısıyla Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlunu ve daha sonra Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ı ziyaret etti.

22-28 Şubat tarihleri arasında kutlanan 27. Vergi Haftası kapsamında bir açıklama yapan Karamürsel Vergi Dairesi Müdürü Adem Atan, ‘Vergi Haftasının ülkemizin, milletimizin refahının artırılmasına kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınmasına, verginin tabana yayılmasına vesile olmasını diliyorum.

 

Ayrıca verginin zamanında ve tam olarak ödeme gayretinde olan tüm mükelleflerimize hayırlı bol kazançlı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum. Vergi devletlerin egemenlik gücüne göre alınan en önemli gelir kaynağıdır. Devletlerin olmazsa olmazıdır. Tabii vergi alınırken adalet çok önemli. Basit bilinen değimi ile, verginin çok kazanandan çok, az kazanandan az, kazanmayandan da vergi almamak adil olan bu. Ödeme gücü ilkesi, Anayasamızda öyle söyleniyor. Buna uygun olarak olabildiğince ilçemizde vergiyi adaletli bir şekilde toplamayı hedefliyoruz. dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom