1 Mart Üsküdar Vapur Faciası Şehitleri Törenle Anıldı

1 Mart Üsküdar Vapur Faciası Şehitleri Törenle Anıldı

1 Mart Üsküdar Vapur Faciası Şehitleri Törenle Anıldı Karamürsel Haber

1 Mart 1958 yılında, İzmit - Karamürsel arası çalışan Üsküdar vapurunun İzmit Körfezinde fırtınaya tutularak batması sonucu yaşamlarını yitirenler için Karamürsel Alp’in türbesinin de bulunduğu eski mezarlıkta anma töreni yapıldı.

Karamürsel Belediyesi tarafından düzenlenen anma töreninde İlçe Müftülüğü din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim ve dua okundu

Karamürsel Belediyesince bu elim kazanın 58. yıldönümü nedeniyle düzenlenen anma törenine Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Garnizon Komutanı Vekili Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Yavuz Akbabaöz, Ak Parti İlçe Başkanı Recep Demirel, CHP İlçe Başkanı Şinasi Yazar, İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, Belediye Meclis Üyeleri, daire, okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Kabristanlıkta yapılan duanın ardından Kaymakam Ahmet Narinoğlu ve Belediye Başkanı İsmail Yıldırım tarafından Üsküdar vapuru faciasında ölenlerin mezarına çiçek bırakıldı.

Ardından İlçe iskelesine geçilerek şehitler için denize karanfil bırakıldı ve Karamürsel Su Altı Sporları Derneği (KARSAD) tarafından denizden “1 Mart Üsküdar Faciasını Unutmuyoruz” yazılı pankart çıkartıldı.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom