Karamürselliden, Karamürsel’de Olanlar İçin İlginç, Bir O kadar da Düşündürücü Mektup!

Karamürselliden, Karamürsel’de Olanlar İçin  İlginç, Bir O kadar da Düşündürücü Mektup! Kulağımıza Gelenler

Geçtiğimiz hafta bir mektup aldık, aslında mektup sahibi Karamürsel’de tanıdık bir kişi yani Karamürsel’in yüzde 90’ı tanır, isim vermeden eski nesil daha iyi tanır diyerek bize ulaşan bu mektubu sizlerle paylaşmak istedik ve mektubu aynen yayınlıyoruz. Noktasına virgülüne dokunmadan;

‘İlçemizin zaman içerisinde gelişmesi arsa ve arazilerin düzgün olması ve imar sahalarının şekli itibarıyla görünümlerinin görsel anlamdaki şekli itibarıyla her ilçede uygulanan şuyulandırma ilçemizde de Özcan Özalgın belediye başkanlığı döneminde yapılmıştır.

Şuyulandırma yapımı esnasında çok sayıda itirazlar mevcut olup bugün içinde yapılan şuyulandırmada aynı konu itirazlar var.

 

Daha önce yapılan şuyulandırmada devlet yolu üstündeki yapılan uygulamalarda nasıl gündeme geldiyse devlet yolu üstü yapılan arsa düzenlemelerini bazı kişilerinin pay anlamında devlet yolu altı ve sahil bandına yakın yerlere yerleştirilmiş ve bu yerlerdeki kişilere ortak olunmuş netice itibarıyla ortak oldukları arsalardaki insanların maddi imkanlarını kısıtlı olmasından dolayı oraya ortak olan 30m2 veya 40m2 gibi birimlerinin sahibi olan kişiler tarafından izale-i şuyu açılarak ellerinden alınmakta, bu yerler değerli yerler olup menfaat anlamında rant elde edilmiştir.

 

Şuyulandırma yapılıp bu imkanlara sahip olan kişilere kendi üzerinden değil. Birinci  derece akraba ve arkadaşlarının isimleriyle konuyu halletmişlerdir. Bu konuyla ilgili Özcan Özalgın etrafında olan olayları çok geç farkına varmıştır. İyi niyetinin neticesi bugün o günkü yanında olanlar bugün yoktur. Bugün içinde aynı şey söz konusudur. Yapılan şuyulandırmadaki isimleri ve yerleri nereye verildiğini kontrol ettiğinizde olay buraya çıkacaktır.

Aslında konun özünde bugüne kadar sadece ilçemiz için değil genel anlamda düşünüldüğünde şu ana kadar görevde olan ilçe meclis, üyelerinin ve yakınlarının durumlarına bakıldığında zannediyorum ki yeterli olacaktır. Onları alın terinle kazandım edasıyla dolaşanların durumu ortada.

 

Karamürsel İlçemizin ihalelerinin kimler tarafından idare edildiği ve nasıl yönlendirildiğini görmemek için gör olmak lazım. Sebep şu olabilir mi? Daha evvelki dönemler de bu konuları Ankara bağlantılı halledildiğini zannediyorum. AKP ilçelere kadar görev yapanların bu konularla ilgilenmesini en alta kadar rant mekanizmasını adaletli dayatmasını ve ses çıkarmamalarını sağlaması Ankara’daki büyüklere bırakıp meşgul etmeyişleri ilçeler onlara yeter anlayışı olabilir mi. Lütfen demek geliyor içimden doymadılar. Kendilerini de tebrik ediyorum nasıl bir üstün zeka sahiplermişler. 10 sene gibi bir sürede tahminlerin üstünde mülk ve para sahibi oldular. Demek ki bizim bilmediğimiz anlayamadığımız bir konu var.

Şu an işlemi yapılan şuyulandırma çok çanlar yakacaktır halen menfaat mekanizması dönmektedir. Yazıktır. Karamürsel bunları af etmeyecek gibi gözükse de yapılanlar dün olduğu gibi bu günde yanlarına kar kalacaktır. Kalması ve kalmaması sizin taktirinize bırakıyorum

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom