TOPLU TAŞIMADAN, ŞİKAYET VAR !

TOPLU TAŞIMADAN, ŞİKAYET VAR ! Köşe Yazısı

Geçtiğimiz gece saat akşam 22:00 suları, sevdiğim değerli bir dostumu  yol kenarında sırılsıklam olmuş bir halde görünce hemen durdum ve arabaya çağırdım. Yanında bekleyen iki arkadaşı’da buyur ettim ama onlar araba gelir kaçırırız diyerek arabaya gelmediler.

Bu arada yağmurdan sırılsıklam olmuş arkadaşıma nedir bu halin değince!

Vay…

Vayyy…

Vayyyy…

Açtı ağzını yumdu gözünü.

ALLAH aşkına bu işe bir el atın, yazıktır günahtır!

Böyle bir rezillik olamaz diye isyan etti.

 

Ercan saat 9.48’de durağa geldim; saat 10:25 bu saat oldu ne gelen var ne giden, işten çıktım eve gidicim, yarında saat 06:00 geri işe geleceğim hala bir araba gelmedi.

 

Belki kaçırmışsındır derken arkada bir araba belirdi tamam geldi dedi araçtan indi; o da ne bir baktım hemen ilerde söylene, söylene arabadan gene indi.

 

Söylene, söylene arabama geri bindi, başladı anlatmaya; kardeşim ben her akşam Yalova’ya gidiyorum, inan sana sabah Yalova’dan gelirken araba tıka, basa dolu geliyor, ayakta 45 dakika yol geliyorum. Belki duraktan binsem otururum fakat, çiftlik köyden bindiğim için araba dolu oluyor .

 

İnan hiç zoruma gitmiyor !

 

Fakat akşam işten geç çıktığım için, arabaların kalktığı yer, uzak olduğu için acayip sıkıntı çekiyorum, kafalarına göre bir geliyor, bir gelmiyor arabalar.

 

Yada geliyor ben sadece Altınova’ya gidiyorum diyor!

 

Tabi bana bunları anlatırken saat 23:00 oldu bile, bende arabayla bastım Yalova durağına gittim.Orada arabalarla ilgilenen kişiye araba kaçta kalkıyor dedim ? Sağolsun hemen çıkan arabayı aradı, araba şimdi kalktı hemen yetişin, ben durdurayım dedi.

 

Bizde basa,bas ardından gittik; Karamürsel’in çıkışında bir Yalova arabasına denk geldik derken selektör, selektör araba durdu ama oda nesi, oda evine gidiyormuş!

 

Haydaaaaaa !

 

Döndüm yine Yalova otobüslerinin kalktığı yere, olanı biteni oradaki ilgili kişiye anlattım hatta kooperatif başkanı “Ahmet Gürses” beyefendiyi de aradım.

Sağolsun gecenin bir yarısı demedi derdimizi dinledi.

 

Sonuç olarak;

Anladığım kadarıyla gece geç saatlerde eğer yolcu yoksa duraktan çıkan araç belli bir yere kadar giderek, oradan dönüp evine gidiyor.

 

Durakla ilgilenen yetkilide, bunu doğal olarak takip edemiyoruz dedi.

Fakat şunu kesinlikle üzerine basa, basa söyledi; eğer burada bir yolcu bile arabada olursa o araba Yalova’ya gitmek zorunda…

 

Benden söylemesi, insanlar yollarda kalıyor!

Saatlerce araba bekliyor, özellikle yağmur, çamurda bu tam bir rezilliğe neden oluyor.

Bu konu acil bir şekilde çözülmeli…

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom