Kızderbent’ten hakem isyanı

28.02.2016 tarihinde saat 14:00'da Hisareyn Stadı’nda oynanan Asarköyspor ile Kızderbentspor maçında hakem triosunun verdiği kararlara kulüp başkanı Erol Akkır isyan etti.

Kızderbent’ten hakem isyanı Spor

Akkır şöyle konuştu: Oynadığımız Asarköy-Kızderbent maçını yöneten Gündeniz Gürtay kötü bir yönetim sergilemiştir.Yan hakemin önünde olan ve orta hakeme uzak olan pozisyonlarda yan hakemin kararlarını görmezden gelip farklı kararlar veren orta hakem maçın sonucunu etkileyecek hatalar yapmıştır. Kızderbent sporun hakkını yemiştir. Net olan penaltı ve ofsayt kararlarını yan hakemin ısrar etmesine rağmen vermemiştir.

 

YAN HAKEMİ TECRÜBESİZ BULDU 

Devre arasında orta hakeme sorduğumuzda yan hakemin tecrübesiz ve acemi olduğunu söyleyip onun kararlarına uymayacağını beyan etmiştir.Bu hakemlik camiası için üzücü bir açıklamadır.O yüzden maçlarımıza hak yemeyen daha tecrübeli hakemlerin verilmesini rica ediyoruz.Geçen hafta Karamürsel Stadı’nda oynadığımız Yalakdere Spor maçında da hakem yanlış kararlarla bir oyuncumuzu kırmızı kartla dışarı atmıştır.Nedense Karamürsel takımlarına karşı bu haksız kararlar gün geçtikçe artmaktadır.Umarım bundan sonra hakkıyla güzel oynayan takımlar kazanır ve hakemlerimiz bu yönde kararlar verirler.

 

HAKEM HAKLININ YANINDA DURMALI

Amatör futbolda zaten geliri yok denecek kadar az olan kulüplerimiz elindeki imkanlarla kurdukları takımların haklarının yenmesi durumunda daha da zor durumlara düşmektedirler. İnşallah her kulüp oynadıkları güzel oyunla anılır. Hakemlerin ve diğer yöneticilerin de haklının ve hakkın yanında durarak spor yapacak gençlerimize destek olurlar.

 

TARAFTARIMIZA KEYİFLİ MAÇ İZLETTİRECEĞİZ

Sahalarda gerginlik kavga küfür değil güzel futbol izlemek istiyoruz. Herkes üzerine düşen görevi layıkıyla yaparsa hem gençlerimizin daha huzurlu ve faydalı spor faaliyetlerinde bulunacaklarına inanıyoruz. Biz bundan sonra da kendi güzel futbolumuzu oynayarak kimseyle kavga etmeden kötülüklerden uzak taraftarlarımıza keyifli maçlar izlettirmek istiyoruz.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom