BURHAN KAZMALI'DAN TEHDİT VE ŞANTAJ

BURHAN KAZMALI'DAN TEHDİT VE ŞANTAJ Köşe Yazısı

SÖZ KONUSU SES KAYDINI İNTERNETTEN BULDUK AŞAĞIDA SONUNA KADAR DİNLERSENİZ HERŞEYİ ANLAYACAKSINIZ.

Burhan Kazmalı’dan Tehdit Mesajı…

Bu yazı aynı zamanda bir suç duyurusudur.

Burhan Kazmalı isimli gazeteci bana bir tehdit mesajı yollamış, mesaj şu şekilde; Ercan kardeş aradım telin kapalıydı, ricam bu benimle ilgili yazılar yazarken çok açık net anlaşılır yaz… yaz ki anlamı olsun bak ben şimdi Samet C. İle alakalı mahkeme tutanaklarını yayınlayacağım doğrudan halkı iyi bilgilendirmek gerekir.

Diyerek beni tehdit etmiş!

Neden?

Çünkü bundan 7 yıl önce Karamürsel’de bile ikamet etmezken, gazetecilikle alakalı hiçbir bağım yokken, tabi bu arada Burhan Kazmalıyla  “gazeteci” tanışmamıza vesile olan olayla alakalı olarak mahkeme tutanaklarını yayınlamakla beni tehdit ediyor.

Peki nedir bu mahkeme tutanakları ?

Tehdit ve şantaj.

İşin içinde kim var ?

Burhan Kazmalı ve Ercan Buber.

Şimdi soruyorum sizlere bir gazeteci nasıl olurda bir mahkeme tutanağı ile birini tehdit edebilir?

Mevzu Burhan Kazmalı ise tehdit eder!

Peki ne olur?

Mevzunun Muhatabı olan Samet C. İsimli kişi aslanlar gibi çıkar olayı canlı, canlı anlatır ve halk bütün olayı tehditçi Burhan Kazmalı’dan değil Samet C.’den dinler. Bu arada bu dosyadan sonra Burhan Kazmalı Samet C. İsimli kişi ile gene mahkemelik olmuştur.  Onlar daha ilerde elimde olan diğer konular ile işlenilecek.

 

Peki, şimdi diyeceksiniz ki bu olay durup dururken nereden çıktı?

Neden bir gazeteci senin 7 sene önce daha evlenmeden, bir aile sahibi bile olmadan önceki bir dava dosyası ile nasıl olurda seni tehdit eder ?

İşte olay burada kopuyor.

Ben her zaman dedim, demeye de devam edeceğim.

Ben evlenip bir yuva kurmadan önce, hayatı deli, dolu yaşayan ve her başı sıkışan dostuna, arkadaşına ilerisi ne olur diye düşünmeden koşan bir insandım.

Ne zaman ki evlendim, bir aile sahibi oldum, itle, uğursuzla uğraşmayı bıraktım.

Onları ALLAH c.c. havale etmeye başladım.

Hayatımı, ailesine ve çocuklarına adayan, hayatı halka hizmet hakka hizmettir düsturu edinen bir birey olmak için çok büyük bir mücadele vermeye başladım.

Ama Mevla’m beni gazetecilik gibi bıçak sırtı bir işle imtihana aldı.

Öyle bir meslek ki tam bir imtihan.

İlk başlarda yok dedim zaten 100,200 insan giriyor bu işi bırakayım çok ağar ve zorlu bir iş desem de, imtihan ya ! olmadı.

Sonra bir baktım binlerce insan takip etmeye, derdini paylaşmaya, şikayetlerini dile getirmeye başladı. Dedim ki; madem bu iş yapılacak, adam gibi yapılsın diyerek kolları sıvadım.

İlk olarak Cumhuriyet caddesi üzerinde bir ofis açtım, burada uzun bir süre kaldıktan sonra baktım bu işin maddi bir getirisi yok bende dedim ki  İznik yolunda çok büyük bir dükkan açan kardeşimin alt katına taşınayım,  kendi kendime zaten ekibin bir ofise ihtiyacı yok ha ofis olmuş, ha olmamış ne olacak dedim.

Derken mevzu çok büyüdü, biliyormusunuz bu gün Burhan Kazmalı’nın habersitesi’de dahil olmak üzere Karamürsel deki bütün haber sitelerinin binlerce üzerinde tirajlar alır hale geldik, (haberin altında bu trajları sizlerle paylaşacağım) çünkü Güven Kaya hemen şunu diyecek bak biz google’da en başta çıkıyoruz, evet doğru diyor çünkü onun habersitesi bizim sitemizden yıllar önce açılmış bu yüzden google tirajdan çok  sitenin eskiliğine baktığı için hala bir süre daha orada kalacak.

Fakat dediğim gibi korkunç tirajlara ulaşmamız ve halkın sesi olmamız bazı kesimlerin hoşuna gitmediği için sürekli bir karalama, sürekli bir gönderme, sürekli tehditler artık çok sıkıldım.

Birde benim gibi bir adamı tehdit etmelerinin üzerine film koptu.

Şimdi beni seven, sevmeyen herkesin elini vicdanına koyarak dinlemesini rica ediyorum.

Ben dümdüz bir insanım, haksızlıkları yazarım, ama tehdit etmem.

ALLAH için bu güne kadar “her hangi bir partiden, yada şahıstan 1 tl para alıp bir haberi yaptıysam yada haberi kaldırdıysam ve bununla itham ediliyorsam, bunu ima ve iddia eden ve kanıtlayamayan en adi onursuzdur” ben sırf halkın sesi oldum diye, insanların dertlerini, sıkıntılarını dile getirdim diye cephe alan, bana Karamürsel Belediye’sinden haber bile yollanmazken, yada AK Parti’nin haberleri bile verilmez iken (ama yalan konuşmayayım birkaç tane geldi ) buna rağmen sırf bu mesleği layıkı ile yapa bilmek için hiç atlamadan, Karamürsel Belediyesinin yaptığı bütün hizmet, etkinlik ve mesajlarını gerek sitemde, gerek gazetemde yayınladım. İddia ediyorum Karamürsel İsmail Yıldırım yazınca da ilk sayfada benim haberlerim çıkacağından eminim. Çünkü ben öyle iddia edildiği gibi İsmail Yıldırım veya AK Parti yada herhangi bir kişiyi karalamak için değil, gerçekten Karamürsel için olumlu olan, gerçek olan, doğru olan haberleri yapmak için mücadele ettim. İnanın zaten çok iyi biliyorsunuz diğer basın organları gibi tek taraflı olmamak ve birinin kuklası olmamak için mücadele ettim. Tekrar ediyorum, çünkü burası çok önemli AK Parti ve Karamürsel Belediyesi bana hiçbir haberi vermediği halde yinede, hiçbir haberi kaçırmadan çoğu zaman herkesten önce yayınladım.

Kin ve öfke duymadım, adaletin, zulüm yapanların bir gün helak olacağından emin oldum ve doğru bildiğimi yaptım.

Diyeceksiniz şimdi madem kimse haber vermedi nasıl oluyor da her haberi hemen yapabiliyorsun ?

Ben mükemmel bir ekip kurdum.

Kocaeli, Karamürsel, Altınova, Kaytazdere, Subaşı başta olmak üzere bir çok belediye sitesi ve yaklaşık olarak yüz bin kişinin üzerinde sosyal paylaşım hesabını 7 gün 24 saat takip eden  mükemmel bir ekibim var.

ALLAH onlardan bin kere razı olsun, beni hiçbir zaman yalnız bırakmadılar.

En önemlisi de biricik kardeşim “Uğur Buber” oda beni hiçbir zaman yalnız bırakmadı.

Bu gün eğer Karamürsel’de inanılmaz bir başarı yakaladıysak, bunda benim payım sadece onda, birdir.

Geri kalan bütün başarı bu müthiş ekibin, canlarım benim.

Gelelim Burhan Kazmalı ve Güven Kaya ikilisine.

Gazeteci olmak, benim için daha çok zaman alacak daha yeni müracaat ettim sarı basın kartı için çünkü.

Öyle basın, yayın şirketi kurmakla gazeteci olunmuyor. Eline alacaksın sarı basın kartını masanın üzerine koyacaksın ve hakkını vermeye başlayacaksın.

Amaaaaaa.

Burhan Kazmalı ve Güven Kaya gibi değil!

Geçtiğimiz günlerde bir şikayet dilekçesinde Burhan Kazmalı ve Güven Kaya isimli kişilerin Karamürsel'de dürüstlüğü ve güvenilirliği ile  herkes tarafından bilinen bir esnafımız ile alakalı olarak Burhan Kazmalı ve Güven Kaya isimli kişileri hakkında yaptıkları asılsız iftira ve çamurat izi kalsın mantığı ile kendini tehdit ettikleri için  şikayet ettiği, fakat bu kişilerin esnafımız için  asılsız haber yapmakla kendini tehdit ettiği bu sebepten ötürüde iş yerinde at eti çıktı diyerek Güven Kava ve Burhan Kazmalı isimli kişiler insanlara göstermiş oldukları gazetecilik mesleğinin gereği olduğu gibi vatandaşın hakkını sağlığını düşünmekten çok maddi çıkarlarını düşünerek hareket etmişlerdir.

Bu bağlamda eğer gerçekten kendilerini "GAZETECİ" sanarak onlara güvenerek bilgi veren, ihbarda bulunan kişilerin bilgilerini bir şantaj unsuru olarak kullandıkları alelen ortadadır.

Fakat ben bu konuları nekadar yeni bu sektörde yer alsamda "ARAŞTIRMIŞ" taraflarla görüşüp tehdit ve şantaj olayını tam olarak öğrenmiş hatta ve hatta telefon görüşmelerinde bu konuşmayı tam olarak dinlemiş bulunmaktayım .

Güven Kaya ve Burhan Kazmalı adlı kişilerin telefon konuşmasında  Karamürsel esnafını tehdit ederken çekilmiş ses kayıtları internet ortamında'da dinlemiş bulunmaktayım. 

 

İnsanları suçsuz yere tehdit edip, bak haberi kaldırmam için bana 5 bin vereceksin yoksa ajans haberi hemen giriyor, zor tutuyorum bak internet sitemde spot metin attım diyerek Karamürsel’de onuru ile şerefi ile iş yapan insanları tehdit etmeyeceksin.

Güven Kaya ajansa verecek ama sen parayı ayarlarsan hemen hallederiz diyerek tehditler savuran sarı basın kartı sahiplerine ya da ben 8 yıllık gazeteciyim ama bana daha sarı basın kartı vermediler diyen Güven Kaya gibi olmayacaksın.

Geçen gün Mesut Çetinkaya beni birilerinin maşası olmakla üzeri kapalı olarak tehdit  etmişti demişti ki para ile haber yapıyor.

Bakın ben kanıtlıyorum bu insanların Karamürsel esnafını tehdit ederek, şantaj yaparak haber yaptığını elimde belge var.

Ama anlamadığım bu kişiler hakkında savcılığa şikayet dilekçesi verdikten sonra nasıl oluyor da bu şikayet dilekçeleri 15 günde işleme konmuyor mu? Ya da konuyorsa bu suçsuz yere iftira atılan kişi neden aklanmadan bu dava görülmüyor çünkü bu olayın içinde şantaj var! Ve neden 15 gün sürede hiçbir işlem yapılmıyor!

Bu konuyu anlamış değilim?

Hadi bu garibim Karamürsel esnafı aman bu adamlarla baş edilmez zaten hala hakkımda bir sürü haber yapıyorlar diyerek araya giren hatırlı insanları kırmayarak davasını geri alıyor.

Peki bu adalet sistemi demiyor mu buraya gelen bir dava dosyası geri alınsa da içerisinde şantaj olduğu halde biz bu konunun peşini bırakmayız diye ?

Çünkü ben haksız yere iftiraya uğramama rağmen Burhan Kazmalı’nın beni tehdit ettiği davada taraf şikâyetini geri almasına rağmen benim davam devam etti.

Sevgili ve çok değerli “KARAMÜRSEL  SAVCILIĞI” lütfen zaten Karamürsel’de gazetecilik yapmayan bir kişi olan Burhan Kazmalı ve Güven Kaya isimli Şahısları mesleği kötü kullanarak Karamürsel esnafını ve şahsımı tehdit eden bu kişileri Türk ceza kanunun gerekli maddelerince  cezalandırılması için gerekenin yapılmasını rica ediyorum.

 

Şimdi gelelim bu kişilerin Ak Partili Karamürsel Belediyesi’den her ay düzenli olarak haksız yere aldığı paralara.

Şimdi Karamürsel Belediyesinin düzenli olarak her ay 1.180 TL bir 708 TL Bir olmak üzere toplanda 1.888 TL Matbu evrak alındı diyerek, Ak Kent gazetecilik televizyonculuk, yayıncılık ve ajans hizmetleri  adına alınan Matbu evrakların ne olduğunu açıklamasına.

Yada böyle gazetecilik mesleğini kullanarak Karamürsel esnafını tehdit eden BURHAN KAZMALI ve GÜVEN KAYA İsimli şahısların kendi haber sitelerinde Belediyenin yardımlarıyla ilçemizin ve İsmail Yıldırım’ın reklamını yapmalarına izin verilir. ?

İnanın bunun açıklamasını büyük bir merakla ben ve binlerce takipçim bekliyoruz.

Şimdi BURHAN KAZMALI sende beni tehdit ettiğin mahkeme dosyalarını yayınlayıp tehdidini yerine getirirsin artık.

ÖNEMLİ NOT: GÜVEN KAYA KARAMÜRSEL’DE HİÇ BİR ULUSAL AJANSIN TEMSİLCİSİ DEĞİLDİR.

Gelelim gerçek tirajlara…

Dünyanın en büyük internet sitesi istatistik kurumu  www.alexa.com isimli internet sitesi dir.

Burada dünya üzerinde var olan bütün internet siteleri okunma oranlarına göre bir sıralamaya konulur.

Karamürsel’in en çok takip edilen sitesi ile insanları kandırıp aldatan Güven Kaya isimli kişinin sitesi.

Bu sırada iken…

Burhan Kazmalı adlı kişinin internet sitesi tirajı ise…

Görüldüğü gibidir…

Peki bunları gördük sizin siteniz 2 yılda kaçıncı olmuş diyorsanız…

Buyurun…

Ufak bir not daha, Karamürsel'in Google News (Haberler)'de yer alan tek sitesi'de Karamursel.Tv'dir. Google'da haberlere tıkladığınızda karamürsel'de en prestijli site olan Karamursel.tv'nin haberlerine ulaşabilirsiniz. Biz Karamürsel'in Dünyaya açılan penceresi olmaya devam edeceğiz.

Artık insanları kandırmak, biz lideriz deme ve şantaj yapma devri kapandı.

 

İsteyen herkese kapımız sonuna kadar açıktır.

 

Sakladığımız gizlediğimiz veya GAZETE çıkardığımız süre zarfında kimse hakkında yalan haber yapmadık, kimseye şantaj yapmadık.

Alnımız ak, kapımız sonuna kadar açıktır.

Öyle dışarıdan Karamürsel halkını tehdit etme, şantaj yapma devri sona ermiştir.

Bilmeyerek yaptığımız bütün hatalardan dolayı ÖZÜR DİLERİZ.

Kimseyi ayırmadan herkese söz hakkı vererek ve gerek ihbar hattımızdan gerekse muhabirlerimizin çalışmalarıyla hizmet vermeye ve kimsenin kalemi olmadan yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz.

Bizi gerek Gazetemizden ve internet haber sitelerimizden takip eden ve desteklerini esirgemeyen binlerce takipçimize sonsuz teşekkür ederiz…

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom