Karamürsel AK Parti kadın kollarından anlamlı program

Karamürsel ilçe Kadın Kolları tarafından Dünya Kadınlar Günü’ne özel programda Tarihçi Talha Uğurluel ile ‘Osmanlı’da Kadın Sultanlar’ adlı konferansı

Karamürsel AK Parti kadın kollarından anlamlı program Karamürsel Haber

İlçemiz Kadın Kolları Başkanı Nurcan Aydın ve yönetiminin Dünya Kadınlar Günü’ne özel düzenledikleri programda Tarihçi Talha Uğurluel’in katıldığı Osmanlı’da Kadın Sultanlar adlı konferansı önceki gün Karamürsel Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Programa AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ile eşi Funda Ceyhan, il yönetim kurulu üyesi Nuri Güney, AKP il kadın kolları yöneticileri, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve eşi, Recep Demirel ve eşi, ilçe yöneticiler, belediye meclis üyeleri, AKP Karamürsel İlçe Gençlik Kolları Başkanı Adem Özgüneş, ilçe kadın kolları yöneticileri ve Karamürselli vatandaşlar programa katılım sağladı.

AKP Karamürsel İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurcan Aydın, AKP Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel ve Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Dünya Kadınlar Günü hakkında günün anlam ve önemine değinen kısa bir konuşma yaptı.

Kadın sultanlar konusunu işleyen Talha Uğurluel, Osmanlı’da hanımların devlette ve toplumsal hayattaki aktifliğini anlatarak konuşmasına başladı. Sonrasında Osmanlı Devleti’nde kadın yeri ve Osmanlı’daki kadın sultanlardan bahseden Uğurluel, Osmanlı kadınının topluma yaptığı katkıları anlattı. Uğurluel anlatımlarında görseller ve tarihi mektuplarla örnekler verdi.

Tarihçi Talha Uğurluel kadın sultanlar tarafından yaptırılan mimari eserleri ve bunların özellikleri ile yaptırılma hikayelerini teferruatlarıyla anlatarak katılımcıları hayran bıraktı.

Tarihçi Talha Uğurluer program sonrası kitaplarını imzalayarak katılımcıların sorularını alarak yanıtladı.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom