Karamürsel Su Altı Sporları, KARSAD' ı Tanıyalım

Karamürsel'de Faaliyet gösteren KARSAD Karamürsel Sualtı Sporları Kulübü Derneğini tanıyalım.

Karamürsel Su Altı Sporları, KARSAD' ı Tanıyalım Karamürsel Haber

Salih Zeki Şirinoğlu'nun Mesajı : 

Değerli sualtı dostumuz,

Karamürsel Sualtı Sporları Derneği (KARSAD) olarak hizmete girdiğimiz 2008’den bu yana gelişerek büyüyoruz.

Şimdiye kadar nice dalıcı, sporcu ve sualtı fotoğrafçısı yetiştiren kulübümüzde dalış, sualtı hokeyi, monopalet, ve zıpkınla hedef vurma branşlarında hizmet verilmekte, söz konusu branşlarda Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)’nin açmış olduğu yarışmalara katılım gösterilmektedir.

Dernekler kanununa uygun olarak faaliyetlerini yürüten ve karar alan yönetim kurulumuz seçimle belirlenmekte ve düzenli aralıklarla toplantılarını gerçekleştirerek kulübün bir adım daha ileriye taşınması için gereken çalışmaları sergilemektedir.

Bugün geldiğimiz noktada tesisimiz, dalış noktalarımız ve hizmet anlayışımızla farklı bir çizgiye ulaştığımızı görmek KARSAD ailesini gururlandırıyor.

Ayrıcalıklı hizmetlerimiz ve fiyat avantajlarımızdan yararlanmak için sitemizde dolaşarak kulübümüzü daha yakından tanımanızı ve en kısa sürede kulübümüzle irtibata geçmenizi dileriz.

KARSAD Yönetim Kurulu Başkanı

 

KARSAD Tesisleri

Kulübümüzde gece ve gündüz dalış operasyonları boyunca sıcak su, duş, wc, kadın, erkek, engelli dalıcı ve eğitmenler için ayrı ayrı dizayn edilen soyunma kabinlerimizle temiz ve hijyenik koşullarda hizmet vermekteyiz.

Mağaza

Ayrıca tesisimizin bünyesinde pek çok malzemeye ulaşabileceğiniz, gereksinim duyduğunuz anda dalış malzemesi ihtiyaçlarınızı kolaylıkla giderebileceğiniz mağazamız bulunmaktadır.

Derslik

Açık su eğitimlerinizi ve eğlence dalışı organizasyonlarınızın yanı sra CPR mankeni, örnek malzeme, projeksiyon cihazı, masa, sandalye, beyaz tahta, klima gibi unsurlarla donatılmış ferah ve geniş dersliğimizde teorik eğitimlerinizi düzenleyebilir, dalıcılarınızın bilgilerini bu sayede güncelleyebilirsiniz.

 

İskele ve deko durağı

Tesislerimizin önünde bir adet iskele ve suya kademeli iniş imkanı sunan merdiven bulunmaktadır. İskelenin sol bölümünde bir adet eğitim platformu ve deko durağı bulunmaktadır. Deko durağında konuklarımızı çeşitli sürprizler beklemektedir.

Hizmetlerimiz;

 

* Dalış

Tesisimizde rehberlik, asistanlık, dalış liderliği ve eğitmenlik gibi hizmetler de sunulmakta, bu sayede misafir ettiğimiz dalış merkezlerimizin organizasyonları kusursuz ve konforlu şekilde gerçekleştirilmektedir.

Gece Dalışı, Derin Dalış, Batık Dalışı ve Sualtı Fotoğrafçılığı alanlarında iddialıyız. Yaşayacağınız tecrübenin benzersiz olacağını garanti ederiz.

Kulübümüzde TSSF/CMAS ve SSI sistemlerinde eğitim verilmektedir. Güncel eğitim fiyatları için lütfen irtibata geçin.

* Kafe

KARSAD tesislerinde bulunan kafemiz rutin zamanlarda olduğu gibi özel etkinlik ve organizasyonlarda da dalış merkezlerimizin taleplerine cevap verebilmektedir. Dileyecen dalıcılar, dalış öncesi veya sonrasında burada keyifli zamanlar geçirebilmektedir.

* İkramlar

Her dalışın ardından dalıcılarımıza bir adet sıcak içecek ikramımızdır. Ayrıca dalış öncesi ve sonrasında su tüketimini teşvik etmek amacıyla malzeme bölümümüzde her daim hizmetinize sunulan su sebili yer almaktadır.

* Malzeme

50 tam takım malzememiz sayesinde her beden ve ölçüde onlarca dalıcıya aynı anda dalış olanağı sunmaktayız. Patikten palete, maskeden denge yeleğine, pusuladan regülatöre dek tüm malzemelerimiz 2013’te yenilenmiştir. KARSAD malzeme kalitesinden ödün vermeden hizmet vermeye özen göstermektedir.

* Dalış Noktalarımız

Kuzey yönünde 18 metreden itibaren görünen, 23-26 metre derinlikte bir adet gemi batığı yer almaktadır. 24 Aralık 2013’te batırılan bu gemi Marmara’nın ilk yapay resif projesi olarak hayata geçirilmiştir.

Ayrıca:

 

- İskeleye 45 derece açıda, 27 metre derinlikte bir adet 9 metre uzunluğunda ahşap tekne batığı,

- İskeleye 90 derece açıda 13-14 metrede üç adet araba batığı

- İskeleye 280 derece açıda 18 metrede bir adet fiber tekne batığı ve farklı noktalarda 3 adet şamandıra bulunmaktadır.

Batıkların konumu doğal yollarla ya da insan müdahalesiyle zaman zaman değişebilmektedir veya batıklar zaman içinde yok olabilmektedir. Bu nedenle batıkların koordinatlarını, varsa yeni batıkların konumunu dalış öncesi mutlaka teyit ediniz.

Gece ve gündüz dalışları tesislerimizde, derinlik sınırlarına uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

 

Canlılık ve ısı

Bölgemizin sualtı faunasında bulunan, yaygın olarak özellikle kış ve bahar aylarında denizatı, deniztavşanı, dikenli çütre, dört mevsim boyunca iskorpit, horozbina, karides, anemon gibi ilginç türler görülmektedir.

Dalışlarımıza bunların yanı sıra kikla, pisi balığı, dülger, deniziğnesi, kırlangıç, kurbağa balığı gibi pek çok canlı eşlik etmektedir.

Su sıcaklığı kışın ilk 10 metrede en düşük 8 derece, yaz aylarında ise en düşük 18 en yüksek 22 derece olarak ölçülmüştür. 10 metreden sonra su sıcaklığı yıl boyu ortalama 14-15 civarında seyretmektedir.

 

 

Fiyat Politikamız

KARSAD olarak sualtı sporlarının yaygınlaşmasını misyon edindiğimiz için çevre illerde bulunan dalış merkezlerine, maliyetleri minimuma indirerek eğitim yapma ve dalış organizasyonları düzenleme fırsatını sunmak istiyoruz. Bu bağlamda fiyatlarımızla hizmet kalitemiz ters orantı içindedir. Birlikte çalışacağımız dalış merkezlerimiz eşliğinde/aracılığıyla kulübümüze gelen her beş dalıcı için misafir dalış merkezinde aktif olan bir eğitmenden dalış ücreti alınmamaktadır.

Anlaşma yapacağımız dalış merkezlerimize çok özel birim fiyatları sunmakta, mevsime göre ve satın alınacak hizmet adedine bağlı olarakyüzde 50’ye varan indirimler yapmaktayız. Size özel sunacağımız birim fiyatları için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Malzeme ve eğitim satışlarında ise kredi kartına 12 taksite varan vade seçeneklerimiz mevcuttur.

Ulaşım ve Konaklama

KARSAD’a ulaşım son derece kolay. Dileyen konuklarımız İstanbul, Ankara, Bursa ve çevre illerden karayoluyla yalnızca birkaç saatte Karamürsel’e ulaşabilir. İstanbul’un Anadolu yakasından gelen konuklarımız; Topçular – Eskihisar arasında hizmet veren feribot veya Avrupa yakasından yola çıkan konuklarımız; Yenikapı – Yalova seferi yapan denizotobüsüyle, araçlı veya yaya olarak tesislerimize ulaşabilir. Feribot ve denizotobüsünden sonra yalnızca bir dolmuşla ulaşabileceğiniz KARSAD, 20 dakika uzağınızda. İzmit Körfezi’nde vapur yolculuğu yapmak isteyen konuklarımız ise araçlarını körfezin karşı yakasında bırakarak Derince’den Karamürsel’e vapurla ulaşabilir.

Dileyen konuklarımız Karamürsel’de, temiz ve nezih bir ortamda konaklayabilir, hem dalışın hem de kısa bir tatilin keyfini sürebilir. Karamürsel ilçesinin, bir yanında dağ ve orman diğer tarafında deniz manzarasının bulunduğu konaklama seçenekleri mutlaka ilginizi çekecektir. Farklı bütçelere hitap eden seçenekler için kulüp personelimiz sizlere gerekli bilgileri vermekten mutluluk duyar.

 

İletişim

Telefon: 0 262 454 4159

Adres: Kayacık Mah. İsmet İnönü Cad. No: 60 41500 Karamürsel, KOCAELİ

Resmi İnternet Sitesi : http://www.karsad.com.tr/

E-posta: karsad_@hotmail.com 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom