Ales Başvuruları Başladı !

Lisans mezunu binlerce adayın beklediği ALES başvuruları bugün yani 15 Mart'ta başladı.

Ales Başvuruları Başladı ! Eğitim

2016 ALES İlkbahar dönemi başvuruları bugün başladı. 8 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan ALES sınav ücreti de belli oldu. Peki başvurular nasıl yapılacak? Detaylar haberimizde...

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) başvuruları bugün başladı. 26 Mart tarihine kadar devam edecek olan ALES başvuru ücreti de belli oldu. 

2016 ALES BAŞVURULARI 28 MART'TA SONA ERECEK

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) İlkbahar dönemi sınavı başvuruları başlıyor. ÖSYM'nin 2016 sınav takvimine göre, belirlenen 2016 ALES başvuruları, 28 Mart 2016 Pazartesi tarihinde sona erecek. ALES’e girecek adayla için sınav tarihi, 8 Mayıs 2016 olacak. ALES sonuçlarının açıklanmasından sonra sonuçlar üç yıl süre ile geçerli olacak.

ALES'E BAŞVURU NASIL YAPILIR?

ALES Başvuruları, 15-28 Mart tarihleri arasında ÖSYM’nin resmi web adresinden yayımlanacak olan 2016 ALES İlkbahar Dönemi Başvuru Kılavuzu ile yapılacak. ÖSYM Aday İşlemleri sisteminde geçerli fotoğrafı ve geçerli eğitim bilgisi bulunan adaylar; başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) gerçekleştirebilecek. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar ise başvurularını, başvuru merkezlerinden tamamlayacak. Eğitim bilgisinde değişiklik olan adaylar ise başvurularını, sadece ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri’nden yapabilecek. 

 

ALES SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

ALES ödemeleri, PTT şubeleri, internet bankacılığı, banka şubeleri aracılığıyla da ödenebilecek. Adaylar, ALES sınav ücretini,  Akbank, Denizbank, Halk Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türk Ekonomi Bankası, Ziraat Bankası aracılığıyla gerçekleştirebilecek. Sınav ücreti ödeme işlemleri 15 - 28 Mart tarihleri arasında saat 23:59'a kadar devam edecek.  Öte yandan ALES sınav ücreti geçen dönem olduğu gibi bu yılda 70 TL olacak.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom