18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü Karamürsel’de kutlandı

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören Karamürsel Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Şehit Aileleri adına Atatürk anıtına çelenk sunulma

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü Karamürsel’de kutlandı Karamürsel Haber

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören Karamürsel Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Şehit Aileleri adına Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.

Törenin ardından Gaziler Derneği Başkanı Yaşar Göközkut tarafından Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a Kalpak hediye edildi.

Atatürk Anıtı önündeki programın ardından İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü tarafından Karamürsel Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen törene geçildi.

Karamürsel Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Programda okul öğrencileri tarafından oratoryo sahnelendi ve Çanakkale türküleri seslendirildi.

 Programın sonunda 18 Mart Çanakkale Zaferi 101. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ilçe genelinde düzenlenen resim, şiir, kompozisyon ve spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere Kocaeli Vali Yardımcısı Doç.Dr.Adnan Çimen, Garnizon Komutanı J.Yüzbaşı Sadık Çetin ve Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım tarafından ödülleri verildi. Kültür Merkezindeki törenin ardından Karamürsel Belediyesi tarafından Şehit ailelerine ve gazilere verilen yemek programına geçildi.

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım şehit aileleri ve gazilerle yakından ilgilenerek sohbet etti. Başkan Yıldırım yemek programında yaptığı konuşmada “Geçmişte olduğu gibi hem içeriden hem de dışarıdan birçok düşmanla mücadele ediyoruz. Bu ülkede bitmeyecek olan tek bir şey varsa o da Çanakkale ruhudur. Bu ruha sahip olan bu millet ebediyete kadar var olacaktır. Cumhuriyetin ilk yıllarından bugüne kadar bu vatan için emeği geçmiş bu vatan için mücadele etmiş şehitlerimiz ve gazilerimize her ortamda minnet ve şükranla anıyoruz. Hamd olsun ki son dönemde yapılan çalışmalarla özellikle Çanakkale de yaşanan o büyük savaşa layık bir şekilde o alanın tefrişatıyla artık bütün dünya biliyor ki bu millet şehidine de gazisine de sahip çıkıyor.

Bu topraklar için evladını feda etmiş şehit ailelerimize, bu topraklar için canını ortaya koymuş gazilerimize ne yapsak azdır. Mutlaka eksiklerimiz vardır, ama önemli olan niyettir. Ben şunu biliyorum ki artık Türkiye’de gazilerin de, şehitlerin de kıymetini bilen onların davasına inanan bir düşünce var. Sizler biliyorsunuz ki bu kardeşiniz bugüne kadar yaptığı hizmet süresince sadece bugün değil elinden geldiği kadar her zaman sizlerin yanınızda oldu. Bu bir görev değil, bu bir aşk, şevktir. Bugün olduğu gibi bundan sonra da her zaman sizlerle beraber olmaktan gurur duyacağımızı, sizlerin emrinizde olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Bugün 101. yıl münasebetiyle Çanakkale’yi geçilmez kılan o ruhun yaşatılması adına yapılan programlarda emeği geçen bütün arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Sizlerle beraber bugün böyle bir sofrada bu güzel aşı paylaşmanın mutluluğunu yaşayan bir kardeşiniz olarak hepinizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Ardından Konuşma yapan Kocaeli Vali Yardımcısı Doç.Dr. Adnan Çimen, Karamürsel Belediyesine düzenlemiş olduğu program için teşekkür ederek tüm şehitlerimizi rahmetle andığını söyledi.

Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün ise yaptığı konuşmada “100 yıl önce bizi bölmeye çalışanlar bugünkü PKK tarzı terör örgütlerinden hiçbir farkı yoktur. Halkımız bunlara artık inanmıyor. İktidarımız şehitlerimize, gazilerimize sahip çıkıyor” dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom