Kadın Kılığında Bomba Hazırlığı !!!

DİKKAT ! Emniyet'in her yerde aradığı 3 canlı bombadan birisinin 'kadın kılığına girdiği' öğrenildi.

Kadın Kılığında Bomba Hazırlığı !!! Bölgesel

Polisin, IŞİD’in Gaziantep hücresi lideri Yunus Durmaz ve Hacı Ali Durmaz’la birlikte canlı bomba şüphesi ile aradığı Savaş Yıldız’ın “bukalemun” gibi kılıktan kılığa girdiği belirlendi. Emniyet istihbaratı, Yıldız’ın “Kadın kılığında eylem yapabileceğini” bildirdi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün IŞİD üyesi Savaş Yıldız’la ilgili hazırladığı raporda, T.C. kimlik numarası paylaşılan Yıldız’ın Adana ve Mersin patlamalarının “faili” olduğuna da dikkat çekildi.
Kamil ELİ BOL/ANKARA

SURİYE BAĞLANTISI

Ankara, İstanbul, İzmir, Adana başta olmak üzere il Emniyet Müdürlüklerine gönderilen raporda, Ebu Cihad kod adını kullanan Yıldız’ın turistler dışında PKK/KCK’ya “müzahir” yapıların düzenleyeceği etkinlikleri de hedef alabileceği vurgulandı.

10 AYDIR ARANIYOR

Terör ve istihbarat birimleri, Savaş Yıldız’ı 10 aydır arıyor. HDP Adana Seyhan İlçe ve Mersin İl teşkilatlarına yönelik 18 Mayıs 2015’de gerçekleştirilen bombalı saldırıların faili olan Yıldız’ın, 2 haftadır Suriye’de bulunan ailesinin yanında olmadığı da saptandı.

 

Savaş Yıldız için Emniyet “Kılıktan kılığa giriyor. Kadın kılığına bile girebiliyor” dedi.

KADIN KILIĞI DETAYI!

Savaş Yıldız’ın eylem hedefleri arasında PKK/KCK, ABD ile Avrupa bağlantılı öne çıkan şahıs/adresler olabileceği belirtilerek, hakkında “Suriye’den yeni eylemler için tekrar Türkiye’ye giren teröristin, kadın dahil her türlü kılığa girebilecek yetenekte olduğu” tanımı yapıldı. Yıldız’ın olası intihar saldırısına karşı güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkartıldı. Polis, IŞİD’in muhtemel hedefleri arasında bulunan yer ve bölgelerde yeni tedbirler aldı.

kaynak : sozcu

 

 

 

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom