Öztürk’ün, ‘Türk Kimliği Mustafa Kemal’dir adlı kitap’ı bütün kitapçılarda ve ADD’de

Astsubaylıktan emekli olan ve Karamürsel’e yerleşen uzun yıllardır Karamürsel’de ikamet eden Mehmet Öztürk yazdığı ‘Türk Kimliği Mustafa kemal’dir adlı kitap’ı tüm kitapçılarda yerini alırken Karamürsel Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)’den de temin edilebilinir.

Öztürk’ün, ‘Türk Kimliği Mustafa Kemal’dir  adlı kitap’ı bütün kitapçılarda ve ADD’de Kulağımıza Gelenler

Mehmet Öztürk Kimdir;

Mehmet Öztürk 3 Ocak 1944 yılında Aksaray’ın Acıpınar köyünde dünyaya gelmiştir. 1956 yılında Acıpınar İlkokulu’nu bitiren yazar, 1960 yılında Konya Astsubay Hazırlama Ortaokulu’nu bitirerek Ankara Zırhlı Birlikler Astsubay Sınıf Okulu’na girdi. 1962 yılının Ağustos ayının sonlarında okulunu birincilikle bitirip mezun olmuştur. Silahlı Kuvvetlerin saflarında çalışma hayatına atılan yazar Mehmet Öztürk yurdun pek çok bölgesindeki askeri birliklerde görev almış ve yardımcı görevlerde bulunmuştur.
Yazarın “Oğuz Türkleri” ve “Türk Kimliği Mustafa Kemal’dir” isimli iki kitabı yayınlanmıştır.

 

1985 yılında emekliye ayrılan yazarın, Aysel Öztürk ile 50 yıllık evliliklerinden Savaş ve Barış isminde iki oğlu, Kıvılcım isminde bir de kızı vardır.
Türk Kimliği Mustafa Kemal’dir, Atatürk’ün mirasının günden güne daha büyük bir tehdit altına girdiği bir dönemde, duru bir dille ve güvenilir kaynaklarla kaleme alınmış, her geçen gün biraz daha hayatiyet kazanan bir “hatırlatma”dır. Mehmet Öztürk emekli olduktan sonra Karamürsel’de ikamet etmektedir

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom