Her Yaşta Süt İçelim, İçmeye Teşvik Edelim Kampanyası

Karamürsel Ziraat Odası'nı ziyarete gelenlere "Her Yaşta Süt İçelim, İçmeye Teşvik Edelim Kampanyası" kapsamında süt ikram ediliyor.

Her Yaşta Süt İçelim, İçmeye Teşvik Edelim Kampanyası Karamürsel Haber

Karamürsel Ziraat Odası'nı ziyarete gelenlere "Her Yaşta Süt İçelim, İçmeye Teşvik Edelim Kampanyası" kapsamında süt ikram ediliyor.

Karamürsel Ziraat Odası Başkanı Memduh Birinci, gazetecilere yaptığı açıklamada,Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar tarafından başlatılan kampanyanın süt tüketiminin artırılması, süt üreticisinin pazarlama ve fiyat sorununa çözüm olması amacıyla başlatıldığını belirtti.

Birinci, bahar ayları ile süt üretiminde yaşanan artıştan dolayı tüccarlar ve şirketlerin sütün litresini 70 kuruşa kadar indirdiğini vurgulayarak, şunları söyledi: 

"Bu durum karşısında üreticilerimiz zarar görmektedir. 1 litre süt satan üreticinin 1,5 kilogram yem alması gerekir ki üretmeye devam edebilsin. Bu şartlar altında 1 litre süt satan üretici sadece 700 gram yem almaktadır, bu sistem sürdürülebilir olamaz.Türkiye'nin her bölgesinde Et ve Süt Kurumu müdahale edip sütün en az bir lira 15 kuruştan süt alımları başlamıştı, Bu sebeplerden dolayı Genel Merkezimiz aldığı bir kararla süt üreticilerini destek maksadıyla Türkiye genelinde ziraat odaları bundan sonra yaptığı toplantılarda ve ikramlarda süt ikramı yapacaklardır. Bu kararlarından dolayı Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar'a şükranlarımızı sunarız."

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom