100. Yıl Endüstri Meslek Lisesi'nden Dünya Tiyatro Günü etkinliği

27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle, Karamürsel 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından ‘Uzak Diyarlar’ adlı tiyatro gösterisi sunuldu

100. Yıl Endüstri Meslek Lisesi'nden Dünya Tiyatro Günü etkinliği Karamürsel Haber

27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle, Karamürsel 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından ‘Uzak Diyarlar’ adlı tiyatro gösterisi sunuldu

Karamürsel Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Özkaraslan, Karamürsel İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Durna, Karamürsel 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Zeki Bayram, okul müdürleri daire amirleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Düzenlenen etkiliğin açılış konuşmasını yapan Karamürsel 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Zeki bayram etkinliğe katılan herkese teşekkür ederken oyun hakkında bilgi verdi.

 

Karamürsel 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat öğretmenlerinden Turhan Adıyaman’ın sahneye uyarladığı ve yönettiği Amerikalı Yazar Jack Londo’nun yazdığı Kuzey Kutbunda altın aramaya çıkan bir grup Amerikalıların yaşadığı macera dolu günlerini yansıtan ‘Uzak Diyarlar’ adlı eserini canlandıran okulun öğrencileri salonu dolduranlar tarafından ayakta alkışlandı. Oyunun sonunda başta okul edebiyat öğretmeni oyunu sahneleyen ve yöneten Turhan Adıyaman’ı ve öğrencilerini tebrik etti.

 

 

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom