Türk Eğitim Sen'den Atatürkçü Düşünce Derneğini Ziyaret

İki sivil toplum kuruluşu yöneticilerinin bir araya geldiği ziyarette, geçtiğimiz hafta Eğitim Bir Sen Genel Başkan yardımcısı Atila Olçum’un “Kemalizm’i müfredattan sileceğiz…”açıklamasının kınandığı dile getirildi.

Türk Eğitim Sen'den Atatürkçü Düşünce Derneğini Ziyaret Karamürsel Haber

Olağan Genel Kurulu’nu geçtiğimiz hafta gerçekleştiren Atatürkçü Düşünce Derneği Karamürsel Şubesi, hafta içinde Türk Eğitim Sendikası Karamürsel İlçe Yöneticilerini konuk etti.

 

Türk Eğitim Sen İlçe Temsilcisi Raci Erdemil Başkanlığındaki heyette Önder Kaymaz, Mustafa Yuvak, Dilek Şeren ve Dilek Ersoy ile İl Yöneticisi Fikreddin Uğur yer aldı. Ev sahibi ADD ise Başkan Münteha Purut, Cemile Birol Musa Memiş, İlhami Pençe ve NNurten Karadere  hazır bulundu.

 

Ziyarette söz alan Raci Erdemil, Münnteha Purut ve ADD’nin yeni yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

 

Ev sahibi heyet adına konuşan ADD Şube Başkanı Münteha Purut ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Cumhuriyetimizin Çağdaş Eğitim anlayışı içinde yer alan aydın insanların varlığından mutluluk duyuyoruz. Ancak yine başka bir Eğitim Sendikasının, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk hakkındaki talihsiz açıklamalını kınıyoruz. Atatürk’ü müfredattan ve kalbimizden silmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Sizler gibi aydın eğitimcilerimizin okullarımızda Atatürk’ü anlatması, kalplere nakış nakış işlemesi en çok da eğitimcilerimize düşün tarihi bir sorumluluktur diye düşünüyorum. Üstelik Milli Eğitim Kanunu ve müfredetta da bu konuyla ilgili yasal düzenlemeler var. Bu anlamda aydın eğitimcilerimizin katkılarına da ayrıca teşekkür ediyorum.”dedi.

 

TES Karamürsel İlçe Temsilcisi Raci Erdemil, Atilla Olçum’un açıklamalarını şiddetle kınadıklarına dikkat çekerek “Sendikamız Cumhuriyetimize ve Atatürk İlkelerine bağlı bir sendikadır. Atilla Olçum’un Atatürk’e karşı nefret dolu sözleri nedeniyle Genel Başkanımız İsmail Koncuk Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuştur. Ayrıca bugün de Kocaeli Şube Başkanımız Yaşar Şanlı Atila Olçum’u kınayan sert bir basın açıklamasında bulunmuştur. Hiçbir kişi veya kurum aydın eğitimcilerin Atatürk’ü anlatmasına engel olamayacaktır.”dedi.     

Yorum Yaz


Yorumlar

Çok Okunanlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom