FIFA kokartlı eski hakem Anaz’dan Karamürsel İ.Y. futbol okulu öğrencilerine eğitim semineri

FIFA kokartlı eski hakemlerden Hakan Anaz, Karamürsel İdman Yurdu Spor Kulübü oyuncularına ve Karamürsel İdman Yurdu 10 Numara Futbol Okulu’nun minik öğrencilerine Karamürsel Kültür Merkezinde futbol kuralları hakkında bilgi verdi.

FIFA kokartlı eski hakem Anaz’dan Karamürsel İ.Y. futbol okulu öğrencilerine eğitim semineri Spor

Melbourne Kriket Sahası'nda yapılan 2014 Victoria Spor Ödülleri töreninde, 2011 Asya Kupası, 2012 Londra Olimpiyatları, 2013 20 Yaş Altı Dünya Kupası ve 2014 Dünya Kupası'nda görev alan Türk kökenli Avustralyalı Hakan Anaz, tüm spor dallarında Victoria eyaletinde ‘Yılın Hakemi’ ödülünü kazanan aslen Karamürselli olan eski futbol hakemi Hakan Anaz Karamürsel İdman Yurdu Spor Kulübü ve Futbol Okulu öğrencilerine futbol kuralları hakkında bilgi verdi.

 

1969’da, Karamürsel’den Avustralya’ya göç eden bir ailenin çocuğu olarak Melbourne’de dünyaya gelen Hakan Anaz, Daha 7 yaşında yeşil sahalara adım attı, 23 yaşına dek futbol oynadı. Geleceğini planlarken “Ya teknik direktör olmalıyım ya hakem” dedi, düdük çalmayı seçti. 1994 yılında hakemliğe başladı, 2005’te FIFA, 2008’de Asya Futbol Federasyonu kokartlı takmaya layık görüldü. 2014’te Brezilya’da düzenlenen Dünya Kupası’nda, ülkemizi temsil etmeyen Türk hakemlerden biriydi, aynı yıl Victoria eyaletinde ‘Yılın hakemi’ seçildi. Hakan Anaz, şimdi Türkiye’ye döndü ve deneyimlerini paylaşmak, Türk futboluna hizmet amacıyla Karamürsel İdman Yurdu Futbol Kulübü sporcularına ve Karamürsel İdman Yurdu 10 Numara Futbol Okulu’nun öğrencilerine futbol kuralları hakkında bilgi verirken soruları da cevapladı.

 

Program Karamürsel İdman Yurdu 10 Numara Futbol Okulu Antrenörlerinde Şafak Şahin’in açılış konuşması ve okul hakkındaki slayt gösterisiyle başladı, daha sonra Hakan Anaz, yaptığı konuşmada; ‘Ben hedeflerime ulaştım ve zirvede bıraktım. Arkadan gelen gençlere yer açmak gerek. Artık hakemlikte yaş sınırı kalktığı için deneyimli, genç hakemleri değil formda olan hakemler diye ayrılması gerekli diyerek bir bakıma da Türk hakemlerine gönderme yaparak şöyle devam etti; ‘Karamürsel’de olmaktan çok mutluyum, Karamürselliyim ve burayı çok seviyorum diyen Anaz, kendisini davet eden Karamürsel İdman Yurdu Yönetimine teşekkür etti. Programa Karamürsel Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Çetin Yıldız, Karamürsel İdman Yurdu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Erdoğan, Genel Kaptan Cihan Yardım, yönetimi ve antrenörlerinin yanı sıra futbol okulu öğrencileri katıldı. Programın sonunda FIFA kokartlı eski hakem Hakan Anaz’a plaket çiçek ve Karamürsel İdman Yurdu Spor Kulübünün flaması verilerek teşekkür edildi.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom