ATV'li Misafirler Karamürsel'in Dağlarını Gezdi

Karamürsel, dünya üzerinde bir günde dört mevsimin yaşanabileceği ender coğrafi yörelerden biri olarak bilinir.

ATV'li Misafirler Karamürsel'in Dağlarını Gezdi Karamürsel Haber

Vadi ve yürüyüş parkurları içerisinde her yer meyve ve sebze bahçesi ile dolu olan Karamürsel, alternatif turizm faaliyetleri için ender bulunan bölgeler arasında yer alır.

Karamürsel’in İzmit Körfez’inden ile İznik Gölüne kadar olan vadi içerisinde doğal, kültürel ve arkeolojik öneme sahip köyler bulunur.

Köylerin çoğunluğunda hem Karadeniz, hem de Balkanlar’dan göç eden halk yaşarken geleneksel yemek kültürlerini de yöreye taşımışlardır. İznik gölünü gören bölgelerde Akdeniz iklimi, İzmit Körfezini gören bölgelerde ise Karadeniz iklimi yaşanıyor.

YENİ KEŞFEDİLİYOR

Karamürsel’in doğal güzelliğini dağcılık ve doğa sporları kulüpleri keşfetmeye başladı.

Haftasonları Doğa tutkunları ATV severler ve Offroad’çılar Karamürsel’e akın etmeye başladı.

Kocaeli’nin yanı sıra İstanbul, Bursa, Adapazarı gibi yakın illerden keşfe gelen doğa tutkunları Karamürsel yaylalarında güzel bir hafta sonu geçirmenin keyfini yaşadı.

Karamürsel’e hayran kaldıklarını ve keşfedilmemiş bir cennet vadisi olduğunu söyleyen ATV severler, her hafta sonu Karamürsel’e geldiklerini açıkladı.

DOĞA TURİZİMİ MERKEZİ HALİNE GELECEK

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım gelecek için yaptıkları yatırımların meyvesini almaya başladıklarını belirterek, “Trekking parkurlarımız doğa sporları turizminin merkezi olma yolunda ilk adımlardan biridir. Su sporlarında elde ettiğimiz başarılar doğa sporlarında da artarak devam edecektir. Karamürsel, su ve doğa turizminin merkezi haline gelecektir” dedi.

18 YÜRÜYÜŞ PARKURU BULUNUYOR

Karamürsel’de Akçat - Avcıköy, Senaiye(Başkiraz) – Avcıdere-Avcıköy, Akçat-Dağtarla-Avcıköy, Avcıdere-Gürgenlik, Kadriye-Avcıköy, Pazarköy-Başdeğirmen, Fulacık-Avcıköy, Karapınar-İhsaniye, Karapınar-Hayriye, Fulacık-Çamdibi, Tahtalıköyü-Avcıköy, Safiye-Başdeğirmen, Ayvaşatepe, Senaiye-Kadriye, Senaiye-Suludere, Senaiye-Akçat, Fulacık-Valideköprü olmak üzere 18 yürüyüş parkuru bulunuyor.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom