Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Karamürsel Belediyesi, Nisan ayı olağan meclis toplantısı Belediye meclis salonunda yapıldı.

Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleşti Karamürsel Haber

Karamürsel Belediye Meclisi, Nisan ayı toplantısı, Belediye Başkanı İsmail Yıldırım Başkanlığında 9 maddelik gündemle toplandı.

 Karamürsel Belediye Meclisinde ilk olarak bir önceki meclis toplantısının tutanakları okundu.

Belediye Meclis gündemin ilk üç maddesinde ilgili İmar komisyonu raporları meclis üyelerince oy çokluğuyla kabul edildi.

 

Gündemin dördüncü, beşinci ve altıncı maddelerinde Meclis Başkan Vekili  Ali Kocabıçak, Selman Açık, Aza Katipliklerine Serpil Yılmaz, Meral Karadeniz, Yedek Üyeliklere Recep Özbakır, Ahmet Çalık,

Encümen Üyeliklerine Ahmet Utaş ve Feridun İskit gizli oy usulü ile seçildi.

 Gündemin yedinci ve sekizinci maddesini oluşturan Plan Bütçe Komisyonu üyeliklerine Hasan Tural, Mecit Erdoğan, Ahmet Baş, Ahmet Bilgiç, Ali Kara,

İmar Komisyon üyeliklerine Hasan Taşkan, Sadık Çetin, Orhan Demirer, Ahmet Pehlivan, Recep Özbakır açık oylama ile seçildi.

FAALİYET RAPORU ONAYLANDI

Gündemin dokuzuncu maddesini oluşturan Belediye Başkanı 2015 yılı faaliyet raporu oy çokluğuyla onaylandı.

Başkan Yıldırım yaptığı açıklamada “Değerli arkadaşlar 2015 yılı faaliyet raporu hazırlandı. Bu gerçekleri yansıtan bir rapor, biz hiçbir zaman olmayan şeyleri gündeme getirip, var olmayan şeylerle yola çıkmadık.

Her şeyin mükemmel olduğunu belediyecilikte söylemek imkânsızdır. Ama yapılan şeylerin samimiyetle, hakka ve adalete uygun olarak yapılmasını öğrendik. Öncelik sıralarıyla alakalı farklı algılamalar olabilir. Bununla alakalı tartışmalar yapılabilir. Ama Kocaeli’nde dört siyasi partinin temsilcilerinin olduğu tek meclis burası, bu kadar farklı siyasi yapıya rağmen de en uyumlu çalışan meclisiz. Bizler samimiyetle her şeyimizi açık bir şekilde konuşabilen arkadaşlarız. Karamürsel’de birlikte yaşıyoruz, önceliğimiz Karamürsel, bu yapılan faaliyet raporu hepimizin. Aldığımız meclis kararları sonrasında oluşan bir başarıdır. Göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ediyorum.

 

       Belediye Meclisi Mayıs ayı Meclis toplantısının 3 Mayıs 2016 Salı günü saat 10.00’da yapılmasını kararlaştırdı.

 

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom