Chp Kadın Kollarından İstismara Karşı İmza Kampanyası

Karamürsel Chp İlçe Kadın Kolları, çocuk istismarına karşı 'Çocuk Susar Sen Susma’ adlı imza kampanyası gerçekleştirdi.

Chp Kadın Kollarından İstismara Karşı İmza Kampanyası Siyaset

CHP Karamürsel İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Eraslan ve yönetim kurulu üyeleri Karaman’da meydana gelen cinsel istismar olayının ardından, “Çocuk Susar Sen Susma” adlı  imza kampanyası başlattı. Kampanyaya CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve Karamürsel CHP İlçe Başkanı Şinası Yazar da destek verdi. Karamürsel Cuma Pazarı’nın girişine stant kuran CHP’li kadınlar “Çocuk Susar Sen Susma” yazılı dövizlerle de dikkat çekti. Vatandaşlar, imza kampanyasına ilgi gösterirken, CHP’li kadınlar kampanyaya destek verenlere teşekkür etti.


GÖREVDEN ALINSIN
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Hamiyet Eraslan, “Toplumdaki tepkilerin ardından AKP Hükümeti geri adım attı. Çünkü bu konu toplumda infial oluşturdu ve derin yaralar açtı. Biz de ilçe kadınları olarak toplumu uyarmak, bilinçlendirmek için imza kampanyası başlattık. Bunun yanında söz konusu vakıfla ilgili ‘Sorumlular en ağır cezayı alacaklardır’ demesini beklerken Ensar Vakfı ile ilgili olarak, Bakan Ramazanoğlu’nun, ‘Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz’ şeklinde demeç vermesi kabul edilemez. Bu nedenle Bakan Sema Ramazanoğlu’nun derhal görevden alınmasını talep ediyoruz. kampanyamızda topladığımız imzaları da ilgili mercilere ulaştıracağız” dedi.


TACİZDE AYAKLANACAKTINIZ
CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ise yaptığı konuşmada, “45 çocuğa tacizin konuşulduğu, sorumluların ve yetkililerinin sessiz kaldığı üstelik aile ve kadından sorumlu bakanın ‘Bir defa böyle bir olması kurumumuzun saygınlığını zedelemez’ söylemi karşısında, insanların, onlarca çocuğun ve ailenin canını yakan bir konuda, genel başkanımızın, duyarlılık göstermiş, ‘Ey yetkililer çocuklarımıza sahip çıkalım’ demiş. Hakaret bunun neresinde, kadına karşı olumsuz söylem bunun neresinde? Sizin bakanınız, Reza Zerrab için ‘Sana kimse bir şey yapamaz, ben senin önüne yatarım’ dediğinde bunu cinsiyetçi bir söylem olarak algılamadınız, hatta alkış tuttunuz. İşine gelince mi cinsiyetçi söylem! Asıl 45 çocuğumuza tacizde ayaklanacaktınız. O zaman feryat edecektiniz. Ensar Vakfına, taciz olayına sahip çıkan, bakanınız için ayaklanacaktınız, böylesi bir suça sessiz kaldınız” dedi.

 

 

 

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom