Mostar Derneği Yardım Kermesi

Mostar Yardımlaşma Dayanışma Bilim Kültür ve Sanat Derneği tarafından Karamürsel'li ihtiyaç sahipleri yararına kermes düzenlendi.

Mostar Derneği Yardım Kermesi Karamürsel Haber

Mostar Derneği Başkanı Mehmet Şiren, Karamürsel Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen kermes açılışında yaptığı konuşmada, ecdadın, Bosna Hersek’te yaptırdığı tarihi köprüye sevgi ve muhabbetten duyulan özlem dolayısıyla derneğe Mostar ismini verdiklerini belirterek, “Köprüler insan hayatında taşıma anlamında önemli geçit vasıtalardır. İnsanların manevi hayatlarına yön verme, birlik beraberlik anlamında bir arada bulunmaya ve kaynaşma noktasında dernek olarak bu tür faaliyetler yaparak katkıda bulunmak istiyoruz.” diye konuştu.


Dermeğin, 6 yıl önce kurulduğunu anımsatan Şirin, şunları kaydetti:

“Kurulduğu günden itibaren, faaliyetlerini sürdüren derneğimiz, ana okulu ve İlkokul öğrencilerimize tiyatro, üniversite öğrencilerimize moral motivasyon ve madde bağımlısı vatandaşlarımıza topluma kazandırma amaçlı etkinlikler düzenliyoruz. Kermeslerden elde ettiğimiz gelirlerle bölgemizde bulunan ihtiyaç sahibi insanlara ve öğrencilere yardımlarda bulunarak, bir nebze olsun onların sıkıntılarını gidermeye çalışıyoruz.”

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım da derneğin böyle anlamlı bir organizasyonla hayırlı bir işe imza attığını ifade ederek, dernek yönetimine teşekkür etti.

Açılışını protokol tarafından gerçekleştirilen kermesin 3 gün boyunca açık kalacağı bildirildi.

Kermes açılışına, Kaymakam Ahmet Narinoğlu, Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, Şirin ve vatandaşlar katıldı.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom