Karamürsel'e 2 Taş Ocağı Kurulacak !

Türkiye'nin her yerinde taş ocaklarının yaşattığı büyük sorunlara rağmen şimdide Karamürsel'de 2 tane kurulacağı açıklandı.

Karamürsel'e 2 Taş Ocağı Kurulacak ! Karamürsel Haber

Halıdere'de kurulan ve bölgeye büyük zararlar veren taş ocağı daha sindirilememişken bir yenisi 2 adet olarak Karamürsel'in başına örülmeye hazırlanıyor.

 

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan proje kapsamında Karamürsel İnebeyli Mahallesi sınırlarında gölet inşaatı yapılacak. Sulama amaçlı kullanılacak bu gölet için gerekli malzeme ise bölgeye yakın bir noktaya kurulacak olan iki taşocağından sağlanacak. 

 

3 YIL FAALİYET GÖSTERECEK

Karamürsel'de yapılacak olan iki yeni taş ocağından 210 bin metreküp malzeme çıkarılacak, Proje kapsamında yapılacak olan iki yeni taşocağı için Kocaeli Valiliği'ne yapılan müracaat sonrası taş ocakları için izin alındı. Açılacak olan taşocakları Holluk deresi ve Yalak deresi çevresinde yapılacak. Hazırlanan projeye göre bu iki dereye hiç bir şekilde zarar verilmeyeceği belirtiliyor. Toplam 3 yıl faaliyet göstermesi planlanan taşocağı gölet inşaatının bitiminin ardından çalışmasına son verecek.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom