Karamürsel'de Açılacak Fakülteler Resmileşti

Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi ile Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin kurulma kararının Resmi Gazete’de yayınlanması ile Karamürsel Fakülteleri resmileşti.

Karamürsel'de Açılacak Fakülteler Resmileşti Karamürsel Haber

Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi ile Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin kurulma kararının Resmi Gazete’de yayınlanması ile Karamürsel Fakülteleri resmileşti.

 

Resmi Gazete’de İki Fakültenin Kurulması ile İlgili Karar

Kocaeli Üniversitesi Barbaros Denizcilik Yüksekokulu’nun kapatılması ve Denizcilik Fakültesi’nin kurulması yönünde Resmi Gazete'de yayınlanan 2016/8555 sayılı kararda şu ifadelere yer verildi: Kocaeli Üniversitesi Barbaros Denizcilik Yüksekokulu’nun kapatılması ve Denizcilik Fakültesi’nin kurulması; Millî Eğitim Bakanlığının teklifleri üzerine, 28/3/1983 tarihli ve 2809 sayılı Kanunun ek 30’uncu maddesine göre, Bakanlar Kurulu'nca 16/2/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır."

Kocaeli Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin kurulması yönünde Resmi Gazete'de yayınlanan 2016/8562 sayılı kararda ise şu ifadelere yer verildi: Kocaeli Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin kurulması; Millî Eğitim Bakanlığının 22/12/2015 tarihli ve 13210223 sayılı yazısı üzerine, 28/3/1983 tarihli ve 2809 sayılı Kanunun ek 30’uncu maddesine göre, Bakanlar Kurulu'nca 25/1/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır."

 

Hülagü'nün Çalışmaları Olumlu Sonuç Verdi

Daha önce bilindiği gibi Bitkisel ve Hayvansal Üretim, Park ve Bahçe Bitkileri, Gıda İşleme ve Pazarlama ve Reklamcılık gibi bölümler için Arslanbey Meslek Yüksekokulu’nda eğitim veriliyordu. KOÜ) Rektörü Prof.Dr. Sadettin Hülagü bu konuda da bir çalışma yaptı. MYO’nun büyütülerek Uygulamalı Bilimler Fakültesi’ne dönüştürülmesi için gayret sarf eden Hülagü Karamürsellileri sevindirdi.

Yorum Yaz


Yorumlar

Çok Okunanlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom