Hersek Güreşlerinde Üç Boy'da "BİRİNCİLİK" Karamürsel'den

Hersek yağlı güreşleri hersek er meydanında gerçekleşti.

Hersek Güreşlerinde Üç Boy'da  Spor

Altınova Belediyesi sezonu görkemli bir şekilde açarak bu yıl 2'ncisi gerçekleşen Hersek Güreşlerine 400 pehlivan katılırken, güreşlerin onur konuğu ise Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz oldu.Güreşlerde İlçemizi temsil eden geçlerden Hakan Erişen Deste büyükte birinciliği kıl payı kaçırarak ikinci olurken, Toz koparanda Sinan Yıldız birinci old, Küçük ortada ise Murat Bozpınar birincilik kürsüsüne çıkarken, Küçük orta büyükte ise Ali Kazım Yavuz  ilçemize madalya getirdiler. 

Altınova ilçesi Hersek Mahallesi'nde gerçekleşen güreşlere Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Altınova Belediye Başkanı Metin Oral,Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Altınova Kaymakamı Nurettin Kaya, Hersek güreşleri güreş ağası Hasan Zafer, Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Yalova koordinatörü Osman Boyraz, eski Bakanlardan Osman Pepe ile  Yalova'dan çok sayıda ilçe ve belde belediye başkanları hazır bulundu.

13 kategoride gerçekleşen güreşlerde yaklaşık 400 pehlivan mücadele ederken, güreşlere yoğun bir katılım sağlandı.Güreşler sonrasında Başpehlivan olan Faruk Akkoyun’a altın kemerini de takarak kupasını Bakan Yılmaz verdi.

Güreşlere Yoğun İlgi Gösterildi

2016 yılının ilk yağlı güreşlerine Altınova Belediyesi tarafından organize edilen 2. Hersek Yağlı Güreşleri ev sahipliği yaptı. Güreşlerde Hasan Cengiz'i mağlup eden Faruk Akkoyun şampiyon oldu.

2015 Yılı Tarihi Kırkpınar Baş Pehlivanı Orhan Okulu, 2014 Yılı Tarihi Kırkpınar Baş Pehlivanı Fatih Atlı, 2013 Yılı Tarihi Kırkpınar Baş Pehlivanı İsmail Balaban, 2003 Yılı Tarihi Kırkpınar Baş Pehlivanı Hasan Tuna, 2005 Yılı Tarihi Kırkpınar Baş Pehlivanı Şaban Yılmaz gibi isimlerin çime çıktığı güreşlerde Hasan Cengiz'i mağlup eden Faruk Akkoyun şampiyon oldu. Akkoyun'a kupa ve altın kemerini ise Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz verdi Ayrıca güreşlerde ikinci Hasan Cengiz, üçüncülüğü ise İsmail Balaban ve Orhan Okulu aldı. Başaltında ise Durmuş Altın birinci olurken, Rıfat Poyraz ikinci oldu

Türkiye'nin bir çok kentinden Altınova'ya gelen güreşseverler, gün boyu güreşleri izlerken, Altınova ilçesini de gezme imkanı buldular.

Milli Savunma Bakanı'da katıldı

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Altınova Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Hersek Yağlı Güreşlerini izlemek ve Sivaslılar Derneği tarafından düzenlenen geceye katılmak için Yalova’ya geldi. Bakanın ilk durağı sezonun ilk yağlı güreşleri olan Hersek Yağlı Güreşleri oldu.

Davul ve zurnalar eşliğinde sahaya giren Bakan Yılmaz Vatandaşları selamladı. Bakan Yılmaz’ın yanı sıra Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel ve eski Orman ve Çevre Bakanı Osman Pepe’de güreşleri izledi.

 Güreşlerde sonuçlar şu şekilde

MİNİK 1

1. Yasin Yeşil

2. Munir Akkuş

3. M.Ali Yılmaz

3. Engin Kılıçaslan

MİNİK 2

1. İsa öztürk

2. Mustafa Akpınar

3. Umut Kaymak

3. Osman Kuru

TEŞVİK 1

1. Samet Yavan

2. Enes Yigit

3. Tayfun Aslanoğlu

3. Hayati Karaoğlan

TEŞVİK 2

1. Yunus Bilgiç

2. Enes Yüksel

3. Naci Kurtuluş

3. İsmail öner

TOZKOPARAN

1. Sinan Yildız (Karamürsel)

2. Talha Kargın

3. Doğukan Cihan

4. Yunus Bayram

AYAK

1. Serdar Yıldırım

2. Fatih Kırat

3. Ahmet Faruk Oğuz

3. Turgut Aybey

DESTE KÜÇÜK

1. Ramazan sarı

2. Umur Aybey

3. Serkan Makas

3. Oğuz ünal

DESTE BÜYÜK

1. Resul Yılmaz

2. Hakan Erişen

3. Yunus Emre Yaman

3. Muhammed Başar

KÜÇÜK ORTA KÜÇÜK

1. Murat Bozpınar (Karamürsel)

2. Berat Pehlivanoğlu

3. Metin Aslan Temizce

3. Sertaç çavdar

KÜÇÜK ORTA BÜYÜK

1. Ali Kazım Yavuz (Karamürsel)

2. Kazım San

3. Rıdvan Fidan

3. Mevlüt Köken

BÜYÜK ORTA

1. Burak Kaya

2. Gökhan öz

3. Bayram Aslantaş

3. Özkan Yılmaz

BAŞALTI

1. Rıfat Poyraz

2. Furkan Durmuş Altın

3. Ercan Gündoğan

3. Yücel Serinkan

BAŞ

1. Faruk Akkoyun

2. Hasan Cengiz

3. Orhan Okulu

3. İsmail Balaban

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom