Biri Açıklasın Artık

Biri Açıklasın Artık Köşe Yazısı

Geçtiğimiz ay Altın Kemer Konferans salonunda gerçekleşen Karamürsel Belediyesi Meclis toplantısında çok ilginç bir soru önergesi geldi. 
Ya da sürekli bu toplantılara katılmadığım için bana çok ilginç geldi. CHP sözcüleri bir kaç sorularına cevap istediler! Peki ilginçlik neredemiydi? 
Çok ilginç bir konu aslına bakarsanız , mesela Karamürsel Belediyesi cenaze nakil islerini yapan araca tekerlek alınmış, alınmış alınmasına buraya kadar bir sorun yok gibi gözükse de, tekerleklerin  traktör tekeri olması gözden kaçmış. Yada CHP denetçilerinin gözlerinden kaçmamış desek daha doğru olur. Yok artık sizde abartıyorsunuz demeyin fatura numarasına tarihine kadar bunların hepsi mevcut. Fakat bu soruya bir cevap verilip,evet burada bir hata var bu traktör lastiği olamaz kamyonete traktör lastiği nasıl takılır şurada şu şekilde bir yanlışlık olmuştur, bu şekilde düzeltilerek gereken hata düzeltilmiştir diye bir karşılık gelmesi gerekir. Peki neden gelmez? Tartışmaya açık bir konu.Bir başka dikkat çeken konu ise özellikle kandil dönemlerinde Karamürsel’de halka dağıtılmak üzere alınan kandil simitlerinden. Karamürsel halkının özellikle böyle güzel ve özel gün ve gecelerde bu şekilde ikramlaryapılması gayet güzel ve hoş bir davranış. 
Fakat bu dağıtılacak kandil simitlerinin ta Gölcük’ten alınması çok ilginç? Karamürsel'de fırın veya pastane yok mu ki, bu simitler Gölcük'ten alınıyor? Diyerek bu yapılan alımada bir açıklama isteyen CHP neden ilçemizde bu kadar çok Pastane, Fırın varken ta Gölcükten bu kadar zahmet çekerek bu alımlar yapılıyor diye soruyorlar. Bunun yanında CHP sözcülerinin ilçemizde yapılan özellikle malzeme alımı ihalelerinde içerisinde ilginç ve alakası olmayan firmaların sadece şartnamede bulunan zorunluluğu yerine getirebilmek adına ihaleye katılarak yada teklif vererek ihale şartnamesini usulüne göre ihale yapılsın diye teklif vermelerinde usule aykırı olarak hareket edildiğini düşünen CHP sözcüleri kalem, kalem belirttikleri ve gerçekleşmiş olan bazı ihalelerde alakası olmadan teklif veren kişi ve firmaların ne baz alınarak teklif verdikleri konusunda soru önergesi verdi. Umarız önümüzdeki meclis toplantısında bu soruların cevaplarını alabilirler. Şimdi haklı olarak soruyor vatandaş, bu harcanan para sizlerin babanızın parası değil! Bizlerin cebinden çıkan para, peki o zaman bizim seçerek Karamürsel Belediyesinde görevlendirdiğimiz kişilere neden cevap vermiyorsunuz? Karamürsel Belediyesinin savunma mekanizması susmak mı? Susunca bu sorunlar çözülüyor mu? Yâda neden bu hataları yapanlar cezalandırılmıyor? Bu sorunun biran evvel çözülmesi gerekmekte!!! Yapılan hatalar olabilir, tabiî ki bizler insanız, kimi zaman hata, kimi zaman ise yanlış anlaşılmalara mağruz kalmamız kaçınılmaz. Fakat Vatandaşı kaile almamak,cevap vermemek istediğimizi yaparız, istediğimiz soruyu cevaplandırırız mantığı çok yanlış bir mantık. Şeffaflığı sadece sözlerde değil realitede  halka sunmak, insanlara azınlık mantığı ile davranmak anlaşılır bir tutumdeğil.Kimse olduğu makam ve mevkisine tabiî ki gökten zembille inmedi. Ama bu güzel ilçemizi yönetmek ve bu ilçede insanların sorularına cevap vermek kurumların asli vazifesi. Azınlık olmak,güçsüz olmak, ötekileştirmek yakışmıyor bu ilçeye.

TEŞEKKÜRLER
Sevgili dostlarım ve takipçilerim Cuma günü sabah namazında ailemizin Çınarlarından olan Anneannemin vefatı üzerine gerek arayarak, telefon ederek ve mesaj yoluyla başsağlığı dileyen tüm herkese çok teşekkür ederim. Telefonunu açamadığım birçok kişinin’de affına sığınıyorum. Yoğun ilgi ve alakanızla bu acı günümde acıma ortak oldugunuz için çok teşekkür ederim. Hepiniz Sağolun, vağrolun .

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom