Karamürsel'de Öğrenciler Yararına Kermes Düzenlendi

Karamürsel Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği tarafından kermes düzenlendi.

Karamürsel'de Öğrenciler Yararına Kermes Düzenlendi Karamürsel Haber

Karamürsel Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen kermeste Belediye Başkanı İsmail Yıldırım teşekkür konuşması yaptı.

Başkan Yıldırım konuşmasında “Gece gündüz çalışarak hayır üzerine kurdukları düşünceleri burada fiiliyata geçirerek bu güzel ürünleri bizlere sunan hanımefendiler önderliğinde geçtiğimiz yıllarda başlayan hayır çarşısı bu günlere geldi. Hamd olsun buradan elde edilen gelirin nereye gittiği belli. Hayırsever bir milletiz, ama maalesef hayırseverliğimizin de çok su istimal edildiğini hepimiz biliyoruz. Ne olduğu bilinmeyen, kendini ve kendi menfaatini düşünerek, milletimizin manevi duygularını kullanarak elde ettikleri gelirleri himmet adı altında nerelerde kullandıklarına artık hepimiz şahit oluyoruz. Ama biz burada hem devlet hem millet olarak bu çarşıdan elde edilen gelir çocuklarımızın eğitimine harcanacak. Hem de öyle bir eğitim ki Allah’ın kitabını bizden sonra ki nesillere de aktaracak hafızları yetiştirecek bir kursun bünyesine gidecek. O yüzden buraya gelen herkesin gönlü rahat. Yapılanlardan herkes emin, bizde bu rahatlık ve içtenlikle bu işlerde emek sarf eden senelerini harcayan bütün büyüklerimize, hanımefendilere bir kez daha teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız, Allah sizden razı olsun.

Şu bir gerçek, kitabımızın koruyucusu Rabbim,  bizimde görevimiz bir sonraki nesillere bunu aktarmak. En güzel aktaranlarda hafızlar olacaktır. Ben gurur duyuyorum, Karamürsel gibi bir ilçeden senede ortalama 10’un üzerinde hafız yetiştiriyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlar getirmesini niyaz ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük tarafından dua yapıldı.

Dernek yöneticileri ile birlikte Kaymakam Ahmet Narinoğlu, Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük kermesin açılışını gerçekleştirdi.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom