Yıldırım, Kariyer Günlerine Katıldı

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Karamürsel Bey Eğitim Merkezi Komutanı Tuğamiral İ.Özdem Koçer ile birlikte Kocaeli Üniversitesi Barbaros Denizcilik Yüksek Okulu tarafından düzenlenen Kariyer Günlerine konuk oldu.

Yıldırım, Kariyer Günlerine Katıldı Karamürsel Haber

Barbaros Denizcilik Yüksek Okulu Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen program okulun konferans salonunda gerçekleştirildi.

Program kapsamında Barbaros Denizcilik Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr.Özcan Gündoğdu Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a okullarına yaptığı desteklerden dolayı plaket ve çiçek takdiminde bulundu.

Başkan Yıldırım “Kariyer Günleri” adı altında gerçekleştirilen söyleşide

Bu etkinliği düzenleyen arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. Hem kişisel gelişiminiz, hem mesleki gelişiminiz adına önemli bir çalışma, belki beni tanıyorsunuz belki tanımıyorsunuz. Öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum. Karamürsel’in üçüncü dönem belediye başkanıyım. İlk belediye başkanı olduğumda 30 yaşında Türkiye’nin en genç belediye başkanı olarak göreve başladım. Karamürsel’imiz Kocaeli’nin, Marmara’nın incisi, kendi iç yapısı, fiziksel koşulları ve imkanlarıyla çok güzel. Her biriniz Türkiye’nin çeşitli yerlerinden geldiniz, Karamürsel’i belki çok beğendiniz, belki aradığınızı burada bulamadınız. Bu konuda sizinle fikir alışverişinde bulunmayı çok isterim.

Bizi sevindiren en önemli şeylerden biri de üniversitemizin fakülteye dönüştürülmesi, sizlerde bundan sonraki diplomanızı bir denizcilik fakültesinden alacaksınız.

Bu fakültenin kurulmasında çok kişinin emeği var, ilk 90’lı yıllarda Karamürsel’de meslek yüksek okulları bu binada açıldığı zaman bu işi Karamürsel’de başlatan Rahmetli Gazanfer Amcamızın, geçmiş dönem Rektörlüğünü yapan Baki Hocamız, Sezer Hanımın, bugünkü Rektörümüzün çok büyük emekleri var. Siyasiler olarak bizler her zaman bu konuyu destekledik. Şunu her zaman söylemek istiyorum, bizim Karamürsel’de fakülte sevdamız öğrencilerin bize kattığı maddi imkânlardan değil arkadaşlar, bizim istediğimiz değişik kültürlerin burada yaşamasıdır.

Önemli olan gençliğin geleceğe doğru bakışını yönlendirmesi, kültürler arası samimiyet, bizim için bu proje çok önemli, çünkü baktığımız zaman Denizcilik Fakülteleri bünyesinde çok fazla öğrenci bulunduran yapılara sahip değiller. Bizim başka ideallerimiz olsaydı, biz başka fakültelere yönelirdik. Ama siyasete başladığımız, belediye başkanı olduğum günden beri hep hayalimizde Kaptan-ı Derya Karamürsel’in memleketinde bir denizcilik fakültesinin kurulmasıydı.

Bu Türkiye’de sembol olarak çok önemli bir yerdi. Siz ilk öğrenciler olacaksınız. Buradan başlayacak hareket, inanıyorum ki bir sonraki yıllarda Karamürsel’in ismini eğitimiyle meşhur Denizcilik Fakültemiz sadece Türkiye’de değil dünya da duyuracak. Tabi bunun için çeşitli fiziksel imkanlara ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Ama fiziksel ihtiyaçların yanında temel ihtiyaçta bu sektörde eğitim verecek öğretim görevlileri, maalesef bu sektörde öğretim görevlisi bulmak çok kolay olmuyor. Sebebini de hepimiz biliyoruz maalesef özel sektörde sunulan imkânlar üniversitelerde pek sunulamıyor. Bu yüzden sınırlı imkânlarla bu tip fakültelerde öğretim görevlisi, akademisyen olmuş  arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum. Onları meslek sevdalısı olarak görüyorum, kendi mesleklerini bir sonra ki nesillere aktarıyorlar. Hedefimizde sizin gibi bu okuldan yetişmiş insanların tekrar üniversitede eğitim verecek pozisyona gelmesidir. Bu bir ideal meselesi, herkesin ideali vardır. Maalesef Türkiye’de ki eğitim sisteminde birçok arkadaşımız istediği okulda yer almıyor. Belki aranızda b u okulu bilinçli ya da bilinçsizce seçenler vardır, bunları bir sonra ki toplantıda daha net konuşacağımıza inanıyorum. Ama şunu ifade edeyim bir abiniz olarak kapımız her zaman açık, elimizden geldiğince sizlere destek olmaya çalışıyoruz. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom