Karamürsel'li Annenin Mücadelesi

Karamürsel'de ikamet eden 41 yaşındaki anne Gönül Çakır, doğuştan engelli olan 4 yaşındaki kızının tüm ihtiyaçlarını kendi imkanlarıyla gideriyor.

Karamürsel'li Annenin Mücadelesi Karamürsel Haber

4 Temmuz Mahallesi’nde ikamet eden ve kocasından ayrı yaşayan fedakar anne Çakır, 4 aylık hamileyken doktorların bebeğinin sakat olacağını öğrenmesine rağmen, annelik duygusuyla hareket ederek, doğum yaptı.

Anne Çakır, prematüre olarak doğan ve ayakları tutmayan bedensel engelli 4 yaşındaki Ecrin Rabia Yedigüller’in yaşama tutunması için maddi imkansızlıklara rağmen mücadele ediyor.

Çakır, Gazetemizin muhabirine yaptığı açıklamada, çocuğunun erken doğum nedeniyle yürüyemediğini, ve Solunum Sıkıntısı Sendromu (RDS) hastalığı nedeniyle konuşma bozukluğu olduğunu söyledi.

Şiddet gördüğü için eşinden ayrı yaşadığını, tek başına engelli kızını yaşatmak için mücadele verdiğini anlatan Çakır, şöyle konuştu:

“Kızımın hastalığının nasıl tedavi edileceğini bilmiyorum. Maddi imkansızlıklar içinde kızımın ihtiyaçlarını görmeye çalışıyorum. Hala evli gözüktüğüm ve eşim çalışmadığı için ondanda hiçbir şekilde yardım göremiyorum. Kızımı büyütmeye çalışsam da ilerleyen günlerde çocuğunun bakımı zor olacak. Bu konuda yardım istiyorum. Annenin fedakarlığı tükenmez, anne yorulmaz. Kızım benim, arkadaşım, her şeyim, çocuğum yarım da olsa bana ‘anne’ dediği zaman, dünyalar benim oluyor.”

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom