Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği Hediyelik Eşya Sergisi

Karamürsel'de el sanatları ve el işi kursuna katılan engelliler, yaptıkları hediyelik eşyaları satıyor.

Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği Hediyelik Eşya Sergisi Karamürsel Haber

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Karamürsel Belediyesinin desteğiyle Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneğinde açılan el sanatları ve el işi kursuna katılan engelliler, aldıkları eğitimin ardından yaptıklarını ürünleri İlhan Çınar Alanı’nda açılan stantta satıyor.

Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Hatice Tiryaki, gazetecilere yaptığı açıklamada, engellilerin kurs sayesinde el becerisinin yanı sıra öz güven de kazandıklarını söyledi.

Engelli kursiyerlere ürettikleri ürünleri satabilecekleri bir ortam sunduklarını ve bu sayede gelir de elde edebildiklerini anlatan Tiryaki, “Karamürsel Belediyesi de engelli vatandaşlarımızı taşıma konusunda sabah akşam yardımcı oluyor ancak engelli vatandaşlarımız için asansörlü minibüse ihtiyacımız var. Dernek olarak engelli vatandaşlarımızı sadece Karamürsel içinde bir yerden bir yere taşıyabiliyoruz. O da çok zor oluyor. Onları diğer il ve ilçelere götürüp gezdirmek istiyoruz. Yardımseverler bize asansörlü minibüs sağlarlarsa birçok engelli vatandaşımız mutlu olacaktır.” diye konuştu.

Kursiyerler de yaptıkları iğne oyaları, kokulu sabun ve süs eşyalarını satarak gelir sağladıklarını anlattılar. Engelliler, bunun yanı sıra eğlenceli bir ortamda bulunmaktan da mutluluk duyduklarını kaydettiler.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom