Karamürsel Sahilde 17 Yaşındaki Küçük Çocuk Bonzai Komasına Girdi

Karamürsel’de özellikle küçük yaştaki çocukların çok kolay bir şekilde ulaşarak kullandıkları uyuşturucu maddesi (Bonzai) yine çocuk yaştaki bir gencin şehrin merkezinde komaya girmesine neden oldu.

Karamürsel Sahilde 17 Yaşındaki Küçük Çocuk Bonzai Komasına Girdi Karamürsel Haber

Olay C.Tesi gecesi saat 20.30  sularında ilçemiz Kayacık mahallesi İnönü caddesi üzerinde sahilde yeşillik alanda bir çocuğun kıvrandığını gören, çevredeki vatandaşlar hemen 112 acil servis ekiplerine haber verdiler. Olay yerine kısa sürede gelen acil servis ekipleri yerde kıvranan B.E (17) İsimli gence ilk müdahaleyi olay yerinde yaptıktan sonra Karamürsel Devlet Hastanesine götürülen B.E (17) burada yapılan tedavinin ardından durumu ağır olduğu gerekçesi ile İzmit’te bulunan Özel bir Hastaneye sevk edildiği belirtildi.

Sürekli Çocuk yaştakiler zehirleniyor

İlçemizde özellikle 14 ile 17 yaşlarında ki gençlerin uçucu ve uyarıcı maddeleri boş inşaatlarda ve sahil bandında  kullanarak hastanelik oldukları belirtilirken, bu çocukların uyuşturucu ve uyarıcı madde kullandıkları yerlere gerek belediyenin, gerekse bu boş inşaatların sahiplerinin önlem almaması halk arasında büyük tepki yaratsa da, uzun zamandır bu durumda bir gelişme yok!

Çocuklar Zehirleniyor

Özellikle ucuz olduğu için, küçük çocuklar tarafından çok tüketilen çakmak gazı, bali, bonzai isimli maddeleri çok çabuk bulabilen küçük yaştaki çocuklar, sokak ortalarında ve inşaat köşelerinde komaya giriyorlar;bunları gören vatandaşlar gazetemize şikayette bulunarak bu işe artık bir dur diyecek yok mu? diyerek sitemde bulunuyorlar.    

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom