Yılın Annesi Zeycan Sözbir

5 Mayıs Dünya Ebeler Günü, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü kutlandı. Programda ilimizde mesleğinde 35 yıl ve üzeri hizmet veren 9 ebe

Yılın Annesi Zeycan Sözbir Sağlık

5 Mayıs Dünya Ebeler Günü, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü kutlandı. Programda ilimizde mesleğinde 35 yıl ve üzeri hizmet veren 9 ebe ve hemşireye teşekkür takdimi ve yılın annesi olarak 7 sağlık çalışanına teşekkür belgesi verildi.

Her yıl 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü olarak ülkemize ve dünyada kutlanıyor. Bu değerli meslek gruplarının günlerini hatırlatmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği işbirliğiyle 12 Mayıs Ebeler Günü programı Antikkapı Restoran’da yapıldı.

 

YÜZLERCE  KİŞİ KATILDI

Antikkapı Restoran’da düzenlenen akşam yemeğine 700 dolayında sağlık çalışanı katıldı. Programda ilimizde mesleğinde 35 yıl ve üzeri hizmet veren 9 ebe ve hemşireye teşekkür takdimi ve yılın annesi olarak 7 sağlık çalışanına teşekkür belgesi verildi. Canlı müzik eşliğinde yapılan yemekte sağlık çalışanlarının özverili çalışmalarını sergileyen video gösterisi yapıldı.

Programa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz, İl Halk Sağlığı Müdürü Sinan Öztürk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş ve yaklaşık 700 sağlık çalışanı katılım sağladı. Müzikle başlayan programda Solist Ramazan Zor, orkestrasıyla birlikte sahne aldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, “Bu sene hemşireler haftasını farklı almak istedim. Sempozyumlar paneller spor karşılaşmaları gibi etkinlikler dizisi yapmayı planladık. Hemşirelik mesleği binlere yıldır olan bir meslek. Bu güzel mesleğe sahip olduğunuz için hepinizi tebrik ediyorum” derken ardından konuşan İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz da “Her zaman sağımızı döndüğümüzde yanımızda olan arkamızda olan aynı ortamları paylaştığımız hemşirelerimizin haftasını kutluyorum. İnşallah gecemiz ve haftamız hayırlı geçer. İyi akşamlar diliyorum” şeklinde konuştu.

 

HEMŞİRE OLMADAN BİR ŞEY YAPAMAZSINIZ

Ardından kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İnsanın en büyük varlığı sermayesi bir nefes sıhhat. Hayatın akışı içinde bazen sarsıntı bazen hastalık geçiriyoruz. O zaman sizin şefkatiniz, güler yüzünüz, bakışınız bütün düşenler için hastalar için şifa kaynağı. Hemşire kardeşimiz aynı zamanda doktordur. Doktorlarımız kusura bakmasın, hemşire olmazsa doktor da olmaz. Hemşire olmadan bir şey yapamazsınız. Hep birbirimizi tamamlıyoruz. Belediye de olmazsa, sular akmazsa hastaneler olmaz. Hekimlerimizin de hakkını ödeyemeyiz. Hekimsiz ve hakimsiz yerde de yaşanmaz. Bugün hemşire kardeşlerimizle bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Hastaneye gelen insana gösterdiğiniz ilgi, sevgi her şeyin üzerindedir. Eskiye oranla sağlık çalışanlarımızın da yüzü gülüyor. İnanın Amerika sağlık teşkilatımızdaki geldiğimiz ileri noktayı konuşuyor” dedi. 

35 YILINI DOLDURAN SAĞLIK PERSONELLERİ

Ayşe Poyraz – İzmit Seka Devlet Hastanesi

Gülzade Tan - Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Hüdaver Özen - Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Nezir Aydın - Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Zeycan Sözbir – Karamürsel Devlet Hastanesi 

Bircan Güngör – Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi

Aysel Gündüz – Kocaeli Devlet Hastanesi

Zümral Ak - Derince Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Emine Kapancı – Derince Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Nihat Orhan – Gölcük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

 

YILIN ANNESİ SEÇİLEN SAĞLIK PERSONELLERİ

Duriye Kamilağaoğlu – İzmit Seka Devlet Hastanesi

Meryem Yıldız – Darıca Farabi Devlet Hastanesi

Ebru Şahin – Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Zeycan Sözbir – Karamürsel Devlet Hastanesi

Sevcan Çiçek – Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi

Yasemin Öz – Kocaeli Devlet Hastanesi

Arzu Evcil – Kandıra Kazım Dinç Devlet Hastanesi 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom