KAYDER'den Başkan'a Kahvaltı

Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği (KEYDER), Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a teşekkür amacıyla kahvaltı programı organize etti.

KAYDER'den Başkan'a Kahvaltı Karamürsel Haber

Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği (KEYDER), Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a teşekkür amacıyla kahvaltı programı organize etti.

Dernek Başkanı Hatice Tiryaki, engellilere yönelik kurslar açarak bu kurslarda elde edilen ürünlerin satışı için kendilerine sanat sokağında stant kurulmasına destek veren Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a teşekkür ederek plaket takdim etti.

Dernek Başkanı Tiryaki ayrıca Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mesut Çetinkaya’ya destekleri için plaket takdiminde bulundu.

Belediye Başkanı İsmail Yıldırım  yaptığı teşekkür konuşmasında “Bu mesleğe girdiğimde çok etkilendiğim ve kendi hayatımda fark etmediğim bir olguyla karşılaştım. Engelli vatandaşlarımız, aileleri, onların yaşamları, aileleriyle beraber yaşadıkları hayat benim daha önceki hayatımda göremediğim bir bünye, çok gerçek ve real. Öncelikle şunu ifade edeyim bu rabbimizin bir takdiri, sonuçta hepimiz birer engelli adayıyız. Ben spor yaparken rahatsızlandım ve yürüyemez hale geldim. Neyin ne olduğunu insan başına geldiğinde anlıyor.

Bizlerin tabi eksiği var, toplum olarak duyarsızlığımız var. Ama şunu da es geçmemiz lazım, bir açıdan da yardımseverliğimiz devam ediyor. Bu toplumu uyarmak, desteğini almak lazım. Engelsiz yaşam derneği kurulduğunda bir hedef vardı, zihinsel engelli aileleri topluma kazandırmak gerekiyordu. Bir engelli merkezi yaparak, çocukların onlar için ne kadar büyük nimet olduğunu onlara anlatmak istiyorduk. Bu derneğin kuruluş amacı buydu, bugün bu amacı aştı, hepiniz üretiyor ve ürettiklerinizi satıyorsunuz. Bu konuda dernek başkanımız Hatice Tiryaki çok fedakarca çalışmalar yapıyor. Kendisine ve size teşekkür ediyorum, biz desteklerimize devam edeceğiz. Sizden ricam bu halkayı genişletin, bu sofrada herkese yer var. İterek, ötekileştirerek ayırım yapmayalım. Sizin gönlünüz büyük, çevrenizde ihtiyacı olan engelli vatandaşları bu halkaya davet edin” dedi.

Başkan Yıldırım’ın konuşmasının ardından engelli vatandaşlar kendi yaptıkları hediyeleri Başkan’a takdim etti.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom