Meclis Toplantısın'da İsmail Yıldırımı Kızdırdılar

Büyükşehir Belediyesi mayıs ayı olağan meclis toplantısında 2015 yılı bütçesine CHP’li üyelerin red oyu vermesine karşı,  Ak Partili üyelerin oy çokluğuyla

Meclis Toplantısın'da İsmail Yıldırımı Kızdırdılar Karamürsel Haber

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi mayıs ayı olağan meclis toplantısı 2. oturumu Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Meclis oturumuna Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başkanlık yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “Bütçemizi harcarken israf etmeden, önceliklerimizi iyi belirlemek, yerli yerinde harcama yapmak çok önemlidir. Ödeme makamında olan kamu görevlilerinin bu görevidir. Sizler denetleme bizlerde icra mekanındayız. Bilerek yanlış yapılmış değildir. Hata olabilir. 2015 yılını dolu dolu geçirdik. 2016 yılı daha dolu geçecektir. Her anımızı iyi değerlendirmek gerekiyor. Burası iyi bir ekip ile kuruldu. Bu harcamalar kolay olmuyor. Zor bir işin içerisindeyiz. Halkımıza en güzel hizmetleri üretmeye çalışıyoruz” dedi.

 

BAŞKAN YILDIRIM BİLGİ VERDİ

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım “Burada amaç üzüm yemek ise her rakam incelenir. Burada bağcı ile uğraşmak isterseniz buna dikkat etmelisinizdir. Zira burada herkes altın kemeli baş pehlivanlardır. Benden söylemesidir. Bu rakamlarda başarı vardır. Gelirler de yüzde 88 başarıdır. Kent ülkemize önemli katkı vermektedir. Verilen imkanlar çok iyi şekilde kullanılmaktadır. Kocaeli’yi Fethiye Caddesi veya yürüyüş yolundan ibaret değildir. Bunu böyle bilenler vardır. Paranın nasıl harcanacağını iyi biliyoruz. Ülkemizin en önemli elektrik gideri bizdedir. Aylık 4 Milyon TL elektrik faturası ödenmektedir. 21 tane arıtma tesisi bulunmaktadır” dedi.   

YİNE DE ANLAMAKTA ZORLANIRIZ

CHP Grup Başkan Vekili Erhan Uysal, “24 saat sonra kentin gündeminde yer almayacak ve 2016 yılı kesin hesap meclis toplantısına kadar bu konular bir daha hiç mi hiç konuşulmayacak. Sayın Büyükşehir Belediyesi Başkanım İbrahim Bey her meclis toplantısını açarken söyler kentimize şehrimize hayırlı bir toplantı olsun diyerekten. Evet, bizce doğru hayırlı bir toplantı olsun. Bu salonda toplanmış bulunan değerli arkadaşlarım bu sayıları defalarca okusak okusak yine de anlamakta zorlanırız” şeklinde konuştu.

 TÜİK VERİLERİNİ GÖSTERDİ

Uysal, “TÜİK 2014 verilerine göre Türkiye’de ölüm sebepleri, dolaşım sistemi rahatsızlıkları yüzde 40 tümörler yüzde 21, akciğer rahatsızlıkları yüzde 11’dir. Meme kanseri kadınlarda akciğer kanserinden sonra ikinci sıradadır. Türkiye’de ölümlerin yüzde 20’si kansere bağlı olmaktadır. Yaşadığımız ilimizde evet gereken özeni göstermeye çalışsanız  da rakamlar acı gerçekleri gözler önüne sermektedir. Evet ben bir hekimim, insanın sağlığı kadar değerli olabilecek başka bir değer yoktur. Evet ilimizde sağlık yatırımında kamu ve özel olmak üzere çok ilerleme kaydetmiştir. Ben sağlık kuruluşlarının yeterliliği veya yetersizliğinden bahsetmeyeceğim” dedi. 

PARANIN NASIL HARACANACAĞINI İYİ BİLİYORUZ

Bütçe ile ilgili eleştirilere yanıt veren Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ise, “Burada amaç üzüm yemek ise her rakam incelenir. Burada bağcı ile uğraşmak isterseniz buna dikkat etmelisinizdir. Zira burada herkes altın kemerli başpehlivanlardır. Benden söylemesidir. Bu rakamlarda başarı vardır. Gelirler de yüzde 88 başarıdır. Kent ülkemize önemli katkı vermektedir. Verilen imkanlar çok iyi şekilde kullanılmaktadır. Kocaeli, Fethiye Caddesi veya Yürüyüş Yolu’ndan ibaret değildir. Bunu böyle bilenler vardır. Paranın nasıl harcanacağını iyi biliyoruz. Ülkemizin en önemli elektrik gideri bizdedir. Aylık 4 milyon TL elektrik faturası ödenmektedir. 21 tane arıtma tesisi bulunmaktadır” dedi.   

 7.5 MİLYON TL FAZLA VERDİ

Başkan Yıldırım, “Her dönem geçmiş borçlar gündeme gelmektedir. Sizler konuşacaksınız bizler de konuşacağız. İş gelip Yuvacık Barajı’na dayanacak. İnanın ki sizler kadar bizler de sıkıldık. Yuvacık Barajı için 12 Milyar TL ödeme yapma durumunda kalacağız. Yapılandırma aşamasına gelen borç 4 Milyon 360 bin TL’de kalacak. Kentte 7,5 Milyon TL kar elde edilmiş olacaktır. Bütçe görüşmelerinde hep aynı şeyi yapıyoruz. Her zaman CHP muhalefet ederek ret oyu vermektedir. Gelin bu sefer birlikte onaylayalım” açıklamasında bulundu. Büyükşehir Belediyesi’nin 2015 yılı bütçesi ödenek toplamı 1 Milyar 723 milyon TL, gider 1 Milyar 298 Milyon 667 bin 172 TL olmuştur. Yapılan oylama sonrasında AK Parti’nin oylarıyla bütçe onaylandı.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom