Karamürsel Keşfedilmeyi Bekleyen Bir Cennet

Karamürsel, dünya üzerinde bir günde dört mevsimin yaşanabileceği ender coğrafi yörelerden biri olarak bilinir. Vadi ve yürüyüş parkurları içerisinde her yer meyve ve sebze bahçesi ile dolu olan Karamürsel, alternatif turizm faaliyetleri için ender bulunan bölgeler arasında yer alır. Karamürsel’de İzmit Körfez’i ile İznik Gölüne kadar olan vadi içerisinde doğal, kültürel ve arkeolojik öneme sahip köyler bulunmaktadır.

Karamürsel Keşfedilmeyi Bekleyen Bir Cennet Karamürsel Haber

KARAMÜRSEL  KEŞFEDİLMEYİ BEKLEYEN BİR  CENNET

Karamürsel, dünya üzerinde bir günde dört mevsimin yaşanabileceği ender coğrafi yörelerden biri olarak bilinir.  Vadi ve yürüyüş parkurları içerisinde her yer meyve ve sebze bahçesi ile dolu olan Karamürsel, alternatif turizm faaliyetleri için ender bulunan bölgeler arasında yer alır.

Karamürsel’de İzmit Körfez’i ile İznik Gölüne kadar olan vadi içerisinde doğal, kültürel ve arkeolojik öneme sahip köyler bulunmaktadır.

Köylerin çoğunluğunda hem Karadeniz, hem de Balkanlar’dan göç eden halk yaşarken geleneksel yemek kültürlerini de yöreye taşımışlardır. İznik gölünü gören bölgelerde Akdeniz iklimi, İzmit Körfezini gören bölgelerde ise Karadeniz iklimi yaşanmaktadır.

İstanbul’un arka kapısı, Marmara’nın gizli cenneti Karamürsel turizm şehri olma yolunda önemli etkinliklere imza attı. Avrupa ve dünya yüzme şampiyonaları, balkan ve Avrupa yelken yarışları gibi önemli etkinliklere ev sahipliği yapan Karamürsel’de, su altı sporları kulübü, gemi resifi, iki yelken kulübü bulunuyor.

Her yıl 4 Temmuz Kurtuluş şenlikleri, Balık Festivali, dünyaca ünlü güreşçileri çıkaran Altınkemer Güreşleri etkinlikleri düzenlenmektedir.

YENİ KEŞFEDİLİYOR

DOĞA TURİZİMİ MERKEZİ HALİNE GELECEK

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım gelecek için yaptıkları yatırımların meyvesini almaya başladıklarını belirterek, “Trekking parkurlarımız, Karamürsel’imizi doğa sporları turizminin merkezi haline getirme yolunda ilk adımlardan biridir. Su sporlarında elde ettiğimiz başarılar doğa sporlarında da artarak devam edecektir. Karamürsel, su ve doğa turizminin merkezi haline gelecektir” dedi.

17 YÜRÜYÜŞ PARKURU BULUNUYOR

Karamürsel’de Akçat - Avcıköy, Senaiye(Başkiraz) – Avcıdere-Avcıköy, Akçat-Dağtarla-Avcıköy, Avcıdere-Gürgenlik, Kadriye-Avcıköy, Pazarköy-Başdeğirmen, Fulacık-Avcıköy, Karapınar-İhsaniye, Karapınar-Hayriye, Fulacık-Çamdibi, Tahtalıköyü-Avcıköy, Safiye-Başdeğirmen, Ayvaşatepe, Senaiye-Kadriye, Senaiye-Suludere, Senaiye-Akçat, Fulacık-Valideköprü olmak üzere 17 yürüyüş parkuru bulunuyor.

 

BAŞKAN YILDIRIM’IN KÖRFEZ HALKINA ARMAĞANI

            “KÖRFEZ MANZARALI TESİS”

“Oluklu Tepesi Mesire Alanına Kavuştu”

 

          Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ilçe halkına yönelik yaptığı yatırım projelerine ara vermeden devam ediyor.

Başkan Yıldırım Karamürsel’in çehresini değiştiren yatırımlara bir yenisini daha ekledi, halk arasında Aşıklar tepesi olarak bilinen Oluklu Tepesine mesire alanı kazandırdı.

 

 

KÖPRÜ MANZARALI SOSYAL TESİS

         Bölgenin en güzel manzaralarından birine sahip ve yıllardan beri değerlendirilmeyi bekleyen Oluklu Tepesi gün yüzüne çıktı.

        İzmit Körfezi ile Marmara Denizi’nin en güzel izlendiği, doğa ve trekking tutkunlarının ziyaret ettiği noktalardan biri olan Oluklu Tepesi, bölgede ki en yüksek zirvelerden biri olması nedeniyle ilgi ve talep gören piknik alanlarından biri olma özelliğine sahip.

     Karamürsel Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan, dünyanın en büyük ikinci asma köprüsü manzaralı Oluklu Tepesi mesire alanı Karamürsel ve Kocaeli’nin cazibe merkezlerinden biri haline gelmeye başladı.  

         

“SAĞLAM YATIRIMLAR YAPIYORUZ”

         Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım yatırımlara devam edeceklerini açıklayarak “Gelişen ve her geçen gün gelişmeye devam eden Karamürsel’e geleceğe yönelik yatırımlar yapıyoruz. Körfez geçiş köprüsünün tamamlanması ile birlikte İstanbul’a daha yakın bir yaşam alanı olacağız. Karamürsel’in nüfusu hızlı bir şekilde artış gösterecek.

Karamürsel Belediyesi olarak bu gelişimi takip ederek, geleceğe yönelik sağlam yatırımlar yapıyoruz.

Turizm kenti olmak için yaptığımız çalışmalara hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Karamürsel Marmara bölgesinde nefes alınacak, doğal bir yaşam merkezi haline geldi. Gerek su turizmi, gerek doğa turizmi ile her geçen gün ilçemize gelenlerin sayısı artış gösteriyor. Oluklu Tepesi nefes alınacak en güzel yerlerden biri olarak Karamürsel ve Kocaeli’ne kazandırıldı.”

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom