Karamürsel Çamdibililer Derneği Geleneksel "Ahde Vefa" Etkinliği

Karamürsel Çamdibililer Derneğinin her sene düzenlediği geleneksel Ahde Vefa etkinliği bugün çamdibililerin yoğun katılımlarıyla gerçekleşti.

Karamürsel Çamdibililer Derneği Geleneksel Karamürsel Haber

Karamürsel Çamdibililer Derneğinin her sene düzenlediği geleneksel Ahde Vefa etkinliği bugün çamdibililerin yoğun katılımlarıyla gerçekleşti.

 

Programa Karamürsel MHP İlçe Başkanı Çetin Öksüz ve Parti yöneticileri katıldı. Başkan Öksüz; Yeni yönetim olarak bu vesile ile Çamdibi mahallemizle ön tanışma ve Çamdibililerin sorun ve görüşlerini konuşma fırsatı bulduk dedi.

 

Çamdibinde yaşayanların sorunlarını dinleyen Öksüz şöyle devam etti.
Derlerki ; Keklik merası olacak diye kelikler salınmış ve av yasak alanı olarak belirlenen merada, kekliklerin salındığı, ikinci haftasında çevrede bulunan tilki ve çakalların keklikleri bitirdiğini, o günden beri merada keklik kalmadığını, Av yasağı nedeniyle meranın Tilki, Çakal, Domuz ve hatta Ayı yatağı haline dönüştüğünü. Keklikler korunsun niyeti ile diğer yabani hayvanların Çamdibi sakinlerinin ekinlerine zarar veren bir ortam olduğunu ve sakinlerin "Av yasağı" nedeniyle bahçesine giren domuzların ekinlere, meyvelere ve ağaçlarına verdiği zararı engelleyememe, sadece seyirci kalmalarına sebep olmuştur. 
Makamlara yaptıkları yazışmalardan yapıcı veya sorunu giderme yolunda bir gelişme kaydedilmediğini belirten Çamdibi sakinleri, bu sorunlarını ilk sorun olarak aktardılar ve sadece seçim zamanında ziyaret eden siyasetçilere, yöneticilere gönül koyduklarını dile getirdiler. Mhp İlçe Başkanı Öksüz vatandaşımızın sorunlarını dile getirip çözüm bulunma yolunda bizde Çamdibililerin sesi olacağız dedi.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom