Bu işi ancak Sn. Kaymakamız çözer

Bu işi ancak Sn. Kaymakamız çözer Köşe Yazısı

Bu ilçe için aslına bakarsanız büyük bir nimet, Sn Kaymakamımız Ahmet Narinoğlu, geldiği günden bu yana ilçemizin tanıtımı ve gelişmesi için, canla başla çalıştığını basın olarak elimizden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Fakat birçoğuna yetişemiyoruz bile. Ama bu aralar ilçemizin bir kaç büyük sorununun çözüm bulamamış olması, bu sorunlara artık kaymakam beyin el atması lazım seslerini bayağı yükseltince, bu konuyu artık gündeme almak şart oldu. Bir kaç aydan bu yana, ilçemizde asayiş ve trafik olaylarının göz görülür derecede artmasında aslında emniyet müdürlüğü çalışanlarının suçu var desek, çok yanlış yapmış oluruz. Çünkü son iki aydır terör yüzünden ilçemizde kurulan uygulama noktası, nedeni ile zaten az sayıda olan polis teşkilatının, neredeyse birçoğu buraya çakılmış durumda. Durum böyle olunca zaten 24 saat burada nöbet tutan kişiler ilçede bir olay olunca ancak buradan olaya müdahale edebiliyor. Durumun farkına varan özellikle uyuşturucu tacirleri, ilçemizde cirit atmaya başlamasının en büyük nedeni bunun olduğunu tahmin ediyorum. Durum böyle olunca, bütün gözler, Kaymakamımıza çevriliyor; gerek ilçe içerisindeki trafik ve park sıkıntısı, gerekse uyuşturucu belasına acil bir şekilde müdahale edilmesi için, gerekenleri yapacak kişinin, Sn Kaymakamımız Ahmet Narinoğlu, olduğu düşünülüyor. Naçizane hatırlatması.

Sakın görmeyin

Karamürsel'de inşaat sektörünün çoğalması ile paralel olarak, sıkıntılarda boy göstermeye başladı. Fakat bu sektörden iyi paralar kazanan birçok kişi, bu sıkıntıları görmezden geliyor sanırım! Bir kişi para kazanacak diye, bir mahalle sıkıntı çekiyor, çektiği sıkıntı yanına kar kalıyor. Birde o kadar ilginç ki, bir sıkıntı olunca mahalleliyle müteahhit arasında şöyle bir konuşma geçiyor, gidin polise, jandarmaya, belediyeye şikayet edin! Onlar nasıl olsa bir şey demiyor!Size ne oluyor diye birde haklı duruma geçiyorlar! Geçtiğimiz günlerde ilçemizde, yeni yapılan bir inşaat'ta çalışan bir işçinin hal ve hareketlerinden şüphelenen bir vatandaşımız, yetkililere haber verdiğini, fakat bu kişinin nasıl olduysa bir anda ortadan kaybolduğunu anlayamadığını, anlatınca çok şaşırdım. Peki, ama ilçemizde özellikle dışarıdan gelerek, ilçemizde çalışan inşaat işçilerinin sadece aralarında, birkaç çürük elma olmasına rağmen bütün hepsinin suçlanmasını, tabiî ki başta ben tavsif etmem, fakat bu kişilerin bilgileri alınıyor mu? Yâda alınıyorsa kontrol ve denetlemesi yapılıyor mu? Yoksa geçtiğimiz günlerde ilçemizde yakalanan “PKK” olayında olduğu gibi, tamamen şans eserimi yakalanıyor terör örgütü mensupları? Bu önemli konu göz ardı edilmeye devam edilirse, bu sorun, başımıza büyük işler açacak gibi gözüküyor.

Bu pisliği kim görecek?

İlçemiz de, İnşaatlar başlıyor, burası normal olan bölümü, fakat aylarca, hatta bazıları yıllarca devam ediyor. Peki bu inşaatların, uzun süre devam ettiği mahalle sakinlerinin günahı ne? Pislik, ses, toz, duman, bağırmalar, çağırmalar ve bunun gibi bir sürü sıkıntıyı çekmeyi neden kimse görmüyor? Biz belediyeden izin aldık, bilmem kimde benim hemşerim! Eeeeee param var! Ne istersem yaparım!

Bana ne…Mahalledeki garip insanlardan! İnşaat ne zaman biter o zaman pislik, ses biter modun da sefa sürüle biliyorsa, kimsede buna ses çıkarmıyorsa, kimse kusura bakmasın! Bu kişiler inşaatlarını bitirip, memleketimiz den gidene kadar, bu sıkıntıları çekmeye devam edeceksiniz. Parasını vermişler çünkü!!!

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom