Karamürsel’de Fırıncı, 15 Bin lira, Ceza Yedi

Böylesi ne görüldü nede duyuldu, olay Karamürsel ilçesi Camiatik Mahallesi, Atatürk Caddesi No:24/1 adresi üzerinde bulunan

Karamürsel’de Fırıncı, 15 Bin lira, Ceza Yedi Karamürsel Haber

Böylesi ne görüldü nede duyuldu, olay Karamürsel ilçesi Camiatik Mahallesi, Atatürk Caddesi No:24/1 adresi üzerinde bulunan, BEREKET KARAFIRIN İsimli iş yerinin işletmecisi Murat Dinçay başına gelen olayı hala daha anlamış değil. Çok uzun bir süredir, Ailenin “FIRINCI” olduklarını belirten Dinçkök geçtiğimiz hafta Tarım ve Hayvancılık bakanlığınca iş yerine gelen denetçiler tarafından denetlendiğini belirten Dinçay; ne hijyen, ne ilaçlama, nede en küçük bir hata olmaması için canla başla mücadele ettiklerini, buna rağmen Fırınları’ndan “EKMEK” numunelerinin alındığını belirten Dinçkök, kendisine gelen ceza ile adeta şok olduğunu belirtti.

 

İşletme sahibi Murat Dinçkök, fırınından alınan ekmek numunesinin, sadece 1 Gram fazla olduğu gerekçesi ile kendisine kesilecek olan cezaya akıl sır erdiremediğini dile getirdi. Dinçkök, ekmeğin gramının neden fazla olduğu çok açık, bunu eğer biz bize belirten gramlarda yapsak, fırından çıkan ekmek düşük gramajda olacak. Ben işletmeci olarak, her şeyden önce böyle bir şeye kesinlikle izin vermem, bizim fırınımızdan çıkacak olan ekmek elimizden geldiğince bize belirtildiği gramajlarda olması için uğraşıyoruz, fakat bunu sağlamak için ekmeğin hamurunu, biraz fazla kesiyoruz. Bu sebeple fırınımızdan çıkan ekmeklerin, çok az bir şekilde fazla olması kaçınılmazdır. Fakat bu 1 gramdan bile az bir sonuç neticesinde, bu denli büyük cezalar kesilmesi akıl alır gibi değil. Sadece vatandaşın yediği ekmeğe hak geçmesin diye yaptığımız bu uygulamadan doğan mağduriyetin kaldırılması için gereken her türlü mücadeleyi vereceğim dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom