Karamürselli güreşçiler gümbür, gümbür geliyor

İstanbul'da yapılan güreşler'de iki Karamürsel linin birden, kürsüye çıkması, bu sene mutlaka bir baş pehlivan çıkaracağımızın işaretçisi oldu.

Karamürselli güreşçiler gümbür, gümbür geliyor Spor

Geçtiğimiz hafta yapılan İstanbul, Beylikdüzü güreşlerin'de Karamürsel rüzgarı esti.

Karamürsel'in genç yeteneklerin'den olan, Gökan Arıcı, 2. olurken, Ekrem Yavuz ise 3. oldu, Ramazan'dan sonra yapılacak,Edirne, Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi moral depolayan güreşçilerimize ilçemiz güreş severlerinden müthiş destek var. 

Beylikdüzü Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Yağlı Güreş Festivali’nde onlarca sporcu er meydanında hünerlerini sergiledi.
655 yıllık tarihi olan yağlı güreşler, bu yıl ilk kez Beylikdüzü Belediyesi’nin katkılarıyla Yakuplu Koruluk Alanında düzenledi. Onlarca sporcu Er Meydanı’nda hünerlerini sergiledi. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Beylikdüzü Kurucu Güreş Ağası İskender Duriç’in önderliğinde gerçekleşen ve duayla başlayan güreşlerde pehlivanların çektiği peşrevler göz doldurdu. 2011-2012 yıllarında Kırkpınar Baş Pehlivanı olan Ali Gürbüz yine birinciliği kaptırmadı. İmamoğlu, Gürbüz’e, “Bu güreşlerin kazananı sensin fakat bana göre kaybedeni yok” dedi.
Pehlivanlar, 655 yıllık ata sporu olan Yağlı Güreşleri Beylikdüzü’ne taşıdı, Beylikdüzü Er Meydanı’na dönüştü. Yakuplu Koruluk Alan’da Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Beylikdüzü Kurucu Güreş Ağası İskender Duriç’in önderliğinde gerçekleşen Yağlı Güreşler tüm gün yoğun ikramlar ve davul zurna eşliğinde devam etti.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom