Tatile Çıkmadan Seyahat Sigortanızı Yaptırın

Tatile Çıkmadan Seyahat Sigortanızı Yaptırın Karamürsel Haber

Bireylerin yurt içi ve yurt dışı seyahat planlarını yaparken atlamaması gereken önemli şeylerden biri de güvence yerine geçen sigortadır. Seyahat esnasında kişi, birçok sorunla karşılaşabilir. Bu nedenle seyahate çıkmadan önce yapılacak seyahat sigortası onun karşısına çıkabilecek herhangi bir sıkıntıyı telafi etmesini sağlayacaktır.

Seyahat Sigortası’nın genel şartları devlet tarafından belirlendiği için, farklı sigorta şirketleri tarafından yapılsa da Sağlık Sigortaları’nın şartları ve tipleri benzerdir. 

Seyahat sigortası; yolculuk esnasında olabilecek kazalardan, yolculuk iptallerinden veya rötar risklerine karşı güvence sağlar. Seyahatte çıkabilecek rahatsızlıklar ve sağlık sorunlarına karşı tıbbi müdehale masraflarını da telafi edecek olan Seyahat Sigortası, bagaj kaybolmasına kadar geniş çaplı bir güvence sunmaktadır.

 

 

Olası bir rötar durumunda, uçuşun gecikmesinden kaynaklanan zaman boşluğunda konaklama için kalınacak otel ve buna bağlı diğer masrafları Seyahat Sigortası karşılayabilir. Seyahat esnasında oluşabilecek kaza ve vefat durumları, ailedeki bir kişinin vefatı üzerine acil geri dönüş masrafları veya ailedeki birinin başına gelebilecek sağlık sorunları da seyahat sigortalarının kapsamına girebilmektedir.

Seyahat Sigortası’nın limitleri ve teminatları, yapıldığı sigorta şirketine göre değişiklik gösterebilmektedir. Herhangi bir kaza durumunda, hasarlar poliçede var olan teminatlara göre ödenmektedir. İhtiyaç olunan teminatı belirlemek bu nedenle önem taşımaktadır.

Seyahat Sigortası almadan önce yapılması gerekenlerin başında, seyahat edilecek bölgeyi belirlemektir. Seyahatin başlangıç ve bitiş tarihinin ayarlanıp, seyahate çıkacak kişi sayısı belirlenmelidir.

Yolculuk süreleri değişiklik göstereceğinden, Seyahat Sigortası da farklı gün ve sürelerde olabilir. En az bir haftalık, en fazla ise bir yılı kapsayan sigortada ücretlendirme de bu doğrultuda değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda yaş ve kapsama göre ücret değişebilir. 65 yaş altı bireyler için ücretler daha azken, 65 yaş üstü kişilerde ücretler fazladır.

Generali seyahat sigortası yaptırarak tatilinizi daha güvende geçirmenizi sağlayabilirsiniz bizden size tavsiye.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom