Karamürsel Ziraat Odasında Kongre Heyecanı Başladı

Karamürsel Ziraat Odası’nda kongre heyecanı başladı. Cumartesi günkü seçimde 14 kişilik meclis belirlenecek. Kongrede Memduh Birinci’nin tek aday olması bekleniyor.

Karamürsel Ziraat Odasında  Kongre  Heyecanı  Başladı Karamürsel Haber

Karamürsel Ziraat Odası’nda  Kongre  Heyecanı  Başladı

2015 Yılı Karamürsel Ziraat Odası kongresi, 7 Şubat Cumartesi günü saat 12.00’de yapılacak. Esnaf kefalet kooperatifi toplantı salonunda yapılacak olan ziraat odasının kongresinde tek başkan adayı ise odanın mevcut başkanlığını yürüten ve ilçemizde çok sevilen Memduh Birinci tekrar 4 dönem adaylığını açıkladı. Kongrede karşısına başka bir aday çıkmazken mevcut başkan karamürselde daha bir çok yapılacak güzel praojesinin olduğunu belirtti.

İki aşamalı olan seçim sistemi, aralık ayındaki delege seçimiyle başlamış ve 2 bin 800 üye oy kullanarak 27 delegeyi belirlemişti. 7 Şubat Cumartesi günkü seçimde, 27 delege bir araya gelerek 14 kişilik Karamürsel Ziraat Odası Meclisi’ni seçecek. Seçilen bu meclis de kendi içinden 5 kişilik yönetim kurulunu oluşturacak.

Başkan adaylığını açıklayan odanın mevcut başkanı Memduh Birinci, hedeflerini ve projelerini açıkladı. Birinci, Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin kurumsallaşma kararı çerçevesinde Karamürsel’de otomasyon sistemine geçileceğini kaydetti. Birinci, Karamürsel’deki çiftçilerin TC kimlik numaralarıyla tüm işlemlerini halledeceğini belirttirken en iyi eğitim ile çok daha ilerlere geline bileceğini bunun içide gereken her türlü eğitimin verileceğini söyledi.

 

EĞİTİM  ŞART

Memduh Birinci, gelecek dönem eğitimlere ağırlık vereceklerini belirterek şunları söyledi: “Budama kursunu yeni bitirdik. Yeni dönemde ‘sürü benim işim’ projesi kapsamında oda üyelerimize sürü yönetimi eğitimi verilecek. Küçükbaş hayvan eğitimi için de halk eğitim müdürlüğüyle hazırlık yapıyoruz. Merkezi bir köyde, bu eğitimi yapacağız. Katılımın yüksek olmasını bekliyoruz.”

Karamürsel Ziraat Odası olarak köy ziyaretlerine devam edeceklerini ve çevre illerdeki fuarlara katılım sağlayacaklarını ifade ederek, “Ayrıca her ay delegelere yönelik bilgilendirme toplantıları yapacağız. 7 Şubat’ta yapılacak olan kongremizin Karamürselli çiftçilere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuşarak tüm çiftçileri kongreye davet etti.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom