Karamürsel, Balıkçı Kümesleri hala bitmedi

Karamürsel’de 25.09.2013 Tarihin de ihaleye çıkarılan Karamürsel balıkçı barınağı hala devam ediyor. 450 Gün de teslimatı yapılacak olan balıkçı barınakları

Karamürsel, Balıkçı Kümesleri hala bitmedi Karamürsel Haber

KARAMÜRSELLİ BALIKÇILAR İSYANDA

Karamürsel’de 25.09.2013 Tarihin de ihaleye çıkarılan Karamürsel balıkçı barınağı hala devam ediyor. 450 Gün de teslimatı yapılacak olan balıkçı barınakları hala bitmedi. Karamürsel’de uzun yıllardır balıkçılık yapan ve ilçemizin simgesi haline gelen balıkçı barınakları hem Karamürsel’in çok dışına yapıldı, hem de çok kullanışsız bir şekil de yapıldı diyerek sitem eden balıkçılar, bu sorun en yakın zaman da  çözülmelidir.

BARINAK DEĞİL, KÜMES

Karamürselli balıkçılar yapılan barınaklarını incelediklerini, fakat bu barınaklara değil malzeme koymak, iki kişi yan yana zor sığıyor, zor hareket ediyor, planı ve projesi tamamen hatalı, ilçemizle iç, içe olmuş balıkçılığı bitirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bizim birçoğumuzun altında değil arabası, bisikleti bile olmayan arkadaşlar var. Biz balığa çıkacağımız zaman nasıl, Karamürsel’in çıkışına gidelim.Nasıl malzemelerimizi götürelim, getirelim.

HIRSIZLARDAN KİM KORUYACAK

Merkez de bulunan balıkçı barınaklarımız halka hizmet edebiliyor, denizden tutulan taze balıklar, Karamürsel halkına denizden çıkar çıkmaz taze, taze satılabiliyor. Bizim içinde, ailemize bir çorba parası oluyor. Şimdi bizi bu kadar dışarıya atarak, hem de kümes gibi yapılan barınaklara atarak ne yapılmaya çalışılıyor, anlamış değiliz. Bizim kayıklarımız, sandallarımız şehrin çok dışında olan bu balıkçı kümesinde malzemelerimizin güvenliği nasıl sağlanacak? Hadi onu bir kenara koyalım, bizler teknelerimizi nasıl bu limana sokacağız, nasıl çıkaracağız? Yapılan barıkçı barınağın da, İnanılmaz hatalar var; bunu ilerleyen zamanlar da herkes görecek.

KİMSE GİTMEK İSTEMİYOR!

Aslına bakarsanız birçok arkadaşımız buradan gitmek istemiyor, fakat korkuyor! Çekiniyor! Bu yüzden ses çıkaran sadece bir kaç kişi.Bu kişiler de, günah keçisi ilan ediliyor. Bizler burada yıllarca halka hizmet ettik, gene de hizmet etmek için elimizden geleni yapacağız.Fakat bizi böyle dışlamaları, bizden fikir almadan, bilgi ve birikimlerimizden faydalanmadan, biz yaptık odluya getirerek yapılan bu balıkçı kümesleri, bizim ihtiyacımızı görmeyecek.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom