Recep Demirel'den ilginç paylaşım

Bizim kocaeli gazetesinin gündeme getirdiği, Karamürsel Ak Parti ilçe Başkanı, Recep Demirel'in paylaşımı gündeme oturdu.

Recep Demirel'den ilginç paylaşım Siyaset

Bir kişi veya topluluk için oluşturulan kalıpların dışına çıkamıyoruz, kendimiz düşünemiyoruz maalesef. Kendi fikirlerimiz yok, vicdanımızla hareket edemiyoruz.

Öyle ki en acısı da bizi yönetenlerin bile bu durumda olması.

Yöneticilerin öncelikle farkına varması gereken bir konu var. O da, sosyal medyanın bilgi kirliliğiyle dolu olduğudur. Ama birçoğu bir fotoğrafı/bilgiyi, gerçekliğini sorgulamadan paylaşabiliyor.

AKP Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel de bunu yapmış. Sorgulamadan, mantık aramadan, ‘herkesin inancı kendine, ben karışamam’ demeyip bir fotoğraf paylaşmış.

Dedik ya, inançlarımızı sorgular hale geldik diye, işte Demirel de belki istemsizce bunu yapmış.

İzmir’den olduğu iddia edilen bir fotoğrafta, bir bina, tek katta ışık yanıyor. Fotoğraf altında da “İzmir’de bir sahur gecesi”diyor. Fotoğrafın kaynağı da yorumunu şöyle eklemiş, “Hani atanız Yunanlıları denize dökmüştü?”

Yani ışığı yanmayan dairelerdekilerin hepsi Recep Demirel’ingözünde din düşmanı, gayrimüslim. İzmirlileri Yunanlı da yapmış oluyor, sırf şu fotoğrafa bakarak.

AKP Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel, bunu yaparken mantığıyla ve vicdanıyla hareket edenler de var. Mesela bir yorum var, “Belki yiyip yatmışlardır ya da mutfak arka taraftadır” diye. Bunu düşünenler var ama maalesef AKP’li başkan bunu düşünememiş, insanların inancını, hangi durumda olduğunu hiçe sayarak...

Açıkçası hangi partiden veya kurumdan olursa olsun, yöneticilerin sorgulamadan, düşünmeden böyle paylaşımlarda bulunması pek hoş değil!...

 

 

 

 

 

Kaynak;Bizim Kocaeli

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom