Gelen misafirlere “REZİL” oluyoruz

Karamürsel, Akçat mahallesinde bulunan ve köylünün meyvelerini sattığı meyve halinin hali işler acısı. Akçat Tarımsal Kalkınma kooperatifi başkanı İsmail Doğru

Gelen misafirlere “REZİL” oluyoruz Karamürsel Haber

Gelen misafirlere “REZİL” oluyoruz

Karamürsel, Akçat mahallesinde bulunan ve köylünün meyvelerini sattığı meyve halinin hali işler acısı. Akçat Tarımsal Kalkınma kooperatifi başkanı İsmail Doğru, kooparatifimize kayıtlı 69 üyemiz var. Burada sezon içerisinde binbir türlü zahmetle ürettiğimiz ürünleri satarak evlerimize götürmek için çok çaba gösteriyoruz. Karamürsel Belediyesi bünyesinde olan Akçat Mahallesi, Abbas Ahmet sokak üzerinde bulunan ve özellikle şehir dışından gelerek buradan, köylünün ürettiği meyveleri almak için ilçemize gelen misafirler, pırıl, pırıl meyvelerin satıldığı, harabe gibi meyve halini görünce çok şaşırıyorlar. Kolparatifimize bağlı bütün üyelerimiz bin bir zorlukla ürettiği ürünleri tek, tek toplayarak pırıl, pırıl kutulara koyup insanların tüketimi için çalışıyor.Akçat Mahallemizde buluan  Halimize gelen toptancılar ne kadar ürünlerimize ve bizlere güveniyor olsada, biz bu harabe gibi yerlerde bu ürünleri satmaya çok utanıyoruz. Bize neden böyle bir zülüm yapıldığını anlamış değiliz. Biz köy yerinde Karamürsel’in meyvesini, sebzesini en iyi şekilde yetiştirerek, Karamürseli marka bir yer olması için canla başla çaba gösterirken bu denli küçük sorunlar yüzünden ilçemize gelen insanlara mahçup oluyoruz dedi.

Kiralar “FAİŞ”

Akçat Tarımsal Kalkınma kooperatifi başkanı İsmail Doğru, Akçat meyve haline ürünlerini getirerek buradan Türkiye’nin her yerine sevkiyat yapılan meyve halinde, ne bakım, nede yenileme var! Fakat kiralar neredeyse çarşıdaki dükkanların kiralarıyla aynı.

TUVALET VE SU “YOK”

Akçat Tarımsal Kalkınma kooperatifi başkanı İsmail Doğru, Akçat’ta bulunan meyve haline gelen toptancılar ve misafirler, burada tuvaletlerini bile yapamıyorlar! Çünkü ne tuvalet, ne kapı, nede su var! Gelen misafirlerimize ve toptancılara mahcup olmamak için, insanları alarak evlerimize götürüp tuvalet ihtiyaçlarını burada gideriyoruz.

SESİMİZİ DUYAN  “YOK”

Akçat Tarımsal Kalkınma kooperatifi başkanı İsmail Doğru,Uzun zamandır mücadele ediliyorum,  ne Akçat mahallesinde bulunan  Meyve haline bakım yapılıyor, ne çevresi düzenleniyor, nede en zaruri ihtiyaç olan tuvalet yapılıyor. Sesimizi duymaları için ne yapmamız gerek bilmiyorum dedi.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom