HAVA YOLUYLA CENAZE NAKLİ BAŞLIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin THY ile yaptığı protokol gereğince cenazelerin uzak illere hava yoluyla taşınmasına başlanıyor. 

HAVA YOLUYLA CENAZE NAKLİ BAŞLIYOR Karamürsel Haber

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin THY ile yaptığı protokol gereğince cenazelerin uzak illere hava yoluyla taşınmasına başlanıyor. 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Türk Hava Yolları(THY) arasında yapılan "Hava yolu Cenaze Taşıma Hizmeti Protokolü" uygulamaya konuluyor. Büyükşehir Meclisi'nde de onaylanan protokole göre belli mesafelerdeki cenazeler toprağa verilecekleri illere hava yoluyla gönderilecek. Uygulama 20 Haziran Pazartesi gününden itibaren başlıyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından ilimizde vefat eden ancak başka illerde toprağa verilmesi istenen cenazeler için uzun süredir araçlarla nakil işlemi yapılıyordu. THY ile yapılan protokol gereğince kentimizden uzak illere gönderilecek cenazeler, hava yolu sayesinde daha seri ve kolay bir şekilde gönderilecek. Günübirlik ulaşımın sağlanabildiği illere cenazeler yine araçlar gönderilirken, özellikle Ankara'nın doğusunda kalan illere hava yoluyla ulaşım sağlanacak.
Havalimanı olmayan illerde en yakın ile hava yoluyla nakil yapılacak. Cenazenin gideceği ilin belediyesiyle irtibatı yine Büyükşehir Belediyesi kuracak. Cenazeye hava yoluyla yapılacak taşımada en fazla iki cenaze yakını eşlik edebilecek. Cenazenin yıkanma ve kefenleme işlemi yapıldıktan sonra gideceği ile götürülmek üzere Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaştırılacak. Bunun için cenaze sahiplerinin 188 Cenaze Hizmetleri veya 3212094 numaralı telefonu aramaları yeterli olacak.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom