Kent meydanı inşaatının suyu çıktı!

Karamürsel Kent meydanı inşaatının suyu çıktı!

Kent meydanı inşaatının suyu çıktı! Sağlık

Kent meydanı inşaatının suyu çıktı!
Büyükşehir Belediyesi’nin Karamürsel’e yeni hizmet binası ve modern bir kent meydanı kazandırmak için başlattığı inşaat çalışmaları yaklaşık bir aydır durmuş durumda. Vatandaş, inşaat çalışmalarının neden durduğunu merak ediyor.
Karamürsel Belediyesi’nin, eski binası geçtiğimiz yaz aylarında yıkılmış, yerine ise modern bir hizmet binası ve kent meydanı inşa etmek için çalışmalara başlanmıştı. Ancak, hızla giden çalışmalar bir anda durdu. Bir aydır inşaat alanına çivi dahi çakılmıyor. Bu durum vatandaşın da dikkatini çekmiş. Bu duruma farklı yorumlar getiren vatandaşlar arasında bir söylenti yayıldı şu sıralar. Kent meydanının inşa edildiği alanın zemininden su çıktığı, bu nedenle kent meydanının yeniden projelendirileceği ve projeyle ilgili fiyat belirleneceği iddia ediliyor.

ZEMİN ANALİZİ YAPILMADI MI?
Çok yüksek bir maliyetin ortaya çıktığı, firma ile uzlaşma yoluna gidildiği ve inşaatın beklenen tarihte bitmeyeceği öne sürülürken vatandaşlar, “Kent meydanı, zemin analizi yapılmadan mı projelendirildi” diye soruyor. Proje tamamlandığında belediye binasında müftülük, nikah salonu, sinema salonları, dükkanlar, sığınak ve çalışma ofisleri yer alacak. Yapının birinci katında belediye başkanlığı makam odası, çalışma ofisleri, ikinci katta arşiv ve çalışma ofisleri bulunacak. İki bodrum zemin ve 2 kattan oluşacak yeni hizmet binasının bodrum katı 270 araç kapasiteli otopark olarak hizmet verecek. Projenin açık alanı ise 5 bin metrekare büyüklüğünde olacak.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom