Uzmanlardan Marmara İçin Korkutan Haber

Deprem Uzmanları son depremlerin Marmara'da beklenen büyük depremin habercisi olduğunu ve yaşanacak depremin 7 büyüklüğünün üzerinde beklendiğini söylediler.

Uzmanlardan Marmara İçin Korkutan Haber Karamürsel Haber

Yalova'da art arda gelişen depremlerin ardından, deprem uzamanı Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu'dan korkutan tahmin geldi. Gündoğdu'ya göre, son yaşanan depremlerle Marmara Denizi'ndeki fay hatlarında aşırı yüklenme meydana geldi ve depremler Marmara'da yaşanacak büyük depremin habercisi. Ayrıca Gündoğdu'ya göre Kandilli Rasathanesi'nin Marmara Depremi en fazla 7 büyüklüğünde olur yönündeki tahmini ise gerçeği yansıtmıyor. Ünlü deprem uzmanına göre Marmara'da oluşacak deprem 7 büyüklüğünün üzerinde olacak.

SON DEPREMLER BÜYÜK DEPREMİN HABERCİSİ

Ünlü deprem uzmanı Oğuz Gündoğdu'ya göre Yalova'da yaşanan depremlerin ardından Marmara tüm hatlarıyla geriliyor. Bunun da en büyük belirtisi ise son olan depremler. Marmara da olan bu depremler büyük depremin habercisi.


7 BÜYÜKLÜĞÜNÜ GEÇECEĞİNİ SÖYLEDİ

Gündoğdu, '250 yılda biriken enerji rahatlıkla 7'yi aşar' diyerek, Kandilli Rasathanesi'nin aksine Marmara'da beklenen depremin en fazla 7 büyüklüğünde değil, en az 7 büyüklüğünde olacağını ve 7 büyüklüğünü geçeceğini söyledi.

3 KRİTİK BÖLGE VAR

Gündoğdu'ya göre en krtik hat Tekirdağ açıklarından, Bakırköy açıklarına kadar gelen fay hattı ile 122 yıldır enerji biriktiren adaların önündeki fay hatı. Gündoğdu'ya göre üçüncü en kritik üçüncü fay hattı ise Balıkesir açıklarındaki fay hattı. Bu fay hattının kırılması ise İstanbul ve Kocaeli başta olmak üzere Marmara Bölgesi'nin bir çok ili etkileyecek.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom