Facebook'a ve Twitter'a Erişim Çözümü?

Facebook ve Twitter sosyal medya sitelerinde yaşanan erişim yavaşlığı bugün de devam ediyor. Peki ya nedeni ve çözümü nedir? İşte cevapları

Facebook'a ve Twitter'a Erişim Çözümü? Teknolji

Bildiğiniz gibi (keşke bilmeseydik) dün Atatürk Havalimanı önünde yaşanan en kanlı terör saldırısıyla yüreğimiz yandı. Genci yaşlısı demeden 3 adet canlı bombanın infilak etmesi ve çevreye ateş açması sonucunda şuanki açıklamalara istinaden 41 kişi öldü, 239 kişi ise yaralandığı bu ortamda  yayın yasağı da getirilince tüm dünyanın olaylardan ve gelişmelerden haber alabileceği tek ortam internet haline gelmişti.

Böyle olunca herkes Twitter ve Facebook başta olmak üzere tüm sosyal medyayı tarayarak merak ettiği soruların cevabını ve belki de yakınları ile ilgili bilgilere ulaşmak için çabaladı. Tam bu sıralarda ise özellikle Facebook ve Twitter'da başlayan ağırlaşma ve yavaşlama da sinir bozucu hale geldi.

Sizlere ilk olarak engelleme olabileceğini aktarmıştık, sonradan ise engel değil sunucu kaynaklı yavaşlamalar olduğu belirtilmiştik. Ancak durumun herhangi bir sorun ya da aşırı yüklenme gibi bir durum olmadığı, sadece bant genişliğini azaltma olduğu ortaya çıktı. Yani artık BTK mı yoksa direkt olarak TTNET tarafından mı yapılıyor bilemiyoruz ama engel koymak yerine yavaşlatmak daha sinir bozucu hale geliyor.

 

"Bunun bir çözümü yok mu?" diye soranlar için ise tabiki de var. VPN uygulamaları dediğimiz ve en meşhur örneği ZenMate olan bir programı indirip kurulumunu yaptıktan sonra aktif ederek tekrar bu sosyal medyalara hızlıca erişim sağlayabilirsiniz. (Aslında bu tarz uygulamalar size bağlantı sağlarken hızı yavaşlatır. Ancak bizim bant genişliği nasıl azaltılmışsa ZenMate çok daha hızlı)

 

Bunun yanı sıra google, google play veya appale stora dan da vpn yazarak yüzlerce ücretsiz programa ulaşabilir ve kurulumu yaptıktan sonra hızın değiştiğini anlayacaksınız.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom