Uyuşturucu Baronunun inanılmaz firarı

Seka Devlet Hastanesinde muayeneye giden mahkum kaçırıldı. 1 asker yaralı.

Uyuşturucu Baronunun inanılmaz firarı Bölgesel

Seka Devlet Hastanesi’nden iki lüks araçla kaçmayı başaran Arif Ötleş isimli şahıs, Türkiye’de uyuşturucu baronu olarak biliniyor. Uzun süredir cezaevinde olan Ötleş, bir süre önce Ankara Sincan’da da firar girişiminde bulunmuş

Hürriyet Gazetesi'nin 3 yıl önce yayınladığı haberine göre; Adam öldürme, yaralama, uyuşturucu satışı, gasp, hırsızlık, adam kaçırma, eğlence mekanlarına silahlı baskın gibi 50’ye yakın suçtan Sincan L Tipi cezaevinde kalan Arif Ötleş’i(30), 8 adamı hastaneden kaçırmak istedi. Filmleri aratmayan kaçırma girişiminde, Ötleş’in adamları askerlere yakın mesafede sprey biber gazı sıkıp, silah çekti. Askerler, zincir oluşturup silah çekerek Ötleş’in firarını önledi.

 

HELİKOPTER  DESTEKLİ  OPERASYON

Başkentte birçok suçtan aranan Ötleş, Mart 2013 tarihinde adamlarıyla birlikte eğlence mekanlarına ağır makinalı silahlarla saldırı düzenlemişti. Burada bir kişiyi öldürüp 7 kişiyi de yaralayan çeteye yönelik polis geniş kapsamlı soruşturma başlatmıştı. Ankara Emniyet bünyesinde kurulan Özel ekibin helikopter destekli operasyonuyla Ötleş, İzmir’den Yunanistan’a kaçmak isterken yakalanmıştı.

 

HASTANEDEN  KAÇIRMA  GİRİŞİMİ

Kesinleşmiş 7.5 yıl mahkumuyeti için Sincan L Tipi Cezaevi’ne gönderilen Ötleş hakkında hazırlanan iddianamede ise savcı 2 bin 132 yıl hapis cezası istedi. Mart ayından beri cezaevinde olan Ötleş, adamlarıyla kaçma planı yaptı. Cezaevinde tedavi gören Ötleş, yanındaki 5 askerle birlikte cezaevi revirinden Kolej’deki Ahmed Andiçen Onkoloji Hastanesi’ne gönderildi. Ötleş’in 2 adamı hastane içinde takip yaparken, 6 kişi ise dışarda bekledi. İşlemleri tamamlanan Ötleş, hastane girişindeki tuvalete girdiği sırada kaçırma harekatı başladı. Ötleş’in yanındaki askerlere yaklaşan 5 kişi, yakın mesafede sprey biber gazı sıkarken, diğer 3 kişi ise Ötleş’i kaçırmaya çalıştı. Bir anda neye uğradığını şaşıran İl Jandarma Komutanlığı Sincan Cezaevi Taburu’nda görevli askerler, silahlarına mermi sürerek Ötleş’i çembere aldı. Ötleş’in adamlarının silah çekmesi üzerine ise askerler silahlarına mermi sürerek karşılık verdi.

 

TUVALETTE  SİPER

Askerler çembere aldıkları Ötleşi’i geri geri giderek tuvalette aldı. Bu sırada merkeze de bilgi aktarıldı. Hastanedekilerinin de bağrışmaları üzerine Ötleş’in adamları kaçmaya başladı. Ötleş’in 8 adamı kaçırma planı için dışarda bekletilen araçlara binerek kayıplara karıştı. Olay Merkez Komutanlığı ile Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne de iletildi. Ekiplerin gelmesinin ardından askerler Ötleş’i tuvaletten çıkartarak cezaevi nakil aracına götürdü. Ötleş, daha sonra cezaevine götürüldü. Polis, Ötleş’in adamlarının yakalanması için geniş çaplı operasyon başlattı. Ötleş’in adamlarının kaçtığı araçların plakasını da belirleyen polis, birçok yere baskın yaptı.

 

VİLLASINDA  BİR  TON  UYUŞTURUCU  YAKALANMIŞTI

Ötleş’in liderliğini yaptığı öne sürülen çetenin, Ankara’daki eğlence mekanlarını haraca bağlayıp, uyuşturucu sattığı iddia ediliyor. Altındağ Çinçin’de tünel olan evde kalan Ötleş, birçok operasyona rağmen yakalanamamıştı. Ötleş, yakalandıktan sonra villasında yapılan aramalarda ise 1 ton 42 kilogram esrar, çok sayıda ağır makinalı silahlar ele geçirilmişti.

 

 

 

 

 

Kaynak : bizimkocaeli

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom